Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek
#67

A co to takiego ? :o
Odpowiedz
#68

<!-- m --><a class="postlink" href="http://republika.pl/opisybroni/koktajl.html">http://republika.pl/opisybroni/koktajl.html</a><!-- m -->

Prosze bardzo poczytaj!!! Lol
Odpowiedz
#69

Cytat dnia:
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
Przysłowie afrykańskie

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRHONkIHazevfR1tFpN9E1...rRnWO5vzMA]

Edward Stachura

Nikt nie zna ścieżek gwiazd;
Wybrańcem kto wśród nas?
Zapukał ktoś...
To do mnie gość?!

Włóczyłem się jak cień,
Czekałem na ten dzień;
I stoisz w drzwiach...
Jak dziwny ptak.

Więc bardzo proszę, wejdź,
Tu siadaj, rozgość się
I zdradź mi, kim tyś jest,
Madame?
Albo nie zdradzaj mi,
Lepiej nie mówmy nic.

Nieśmiało sunie brzask,
Zatrzymać chciałbym czas.
Inaczej jest...
Czas musi biec.

Gdzieś w dali zapiał kur
Niemodny wdziewasz strój,
Już stoisz w drzwiach...
Jak dziwny ptak.

Więc jednak musisz pójść,
Posyłasz mi przez próg
Ulotny uśmiech twój,
Madame?

Lecz będę czekać, przyjdź!
Gdy tylko zechcesz, przyjdź!
Będziemy razem żyć!
Ja będę czekać, przyjdź!
Gdy tylko zechcesz, przyjdź!


<!-- m --><a class="postlink" href="http://aneczkaa16.wrzuta.pl/audio/7mNouL2n4Rz/sdm_-_kim_byla_wlasciwie_ta_pani">http://aneczkaa16.wrzuta.pl/audio/7mNou ... ie_ta_pani</a><!-- m -->

miriam napisał(a):Karta dnia Królowa buław Co robic As denarów Czego nie robić Cesarzowa
Królowa buław Dzień zapowiada sie radosny .Samopoczucie tez niczego sobie.Może sprawie sobie nowa garderobę.Jutro handlowa niedziela.
As denarów Co robić? Wydac trochę kasy . Zaufać sytuacji .Stanąć mocno na ziemi ,Może rozpocznę coś nowego? Czego nie robić?Cesarzowa Nie matkować .Jutro nie powinnam zaspokajać własnych uczuć.
Dzień był niezwykle radosny .Co prawda zakupów nie robiłam ,ale mimo wszystko spędziłam go bardzo interesującą.A i rozmowa ,ktora wczoraj przeprowadziłam ,była niezwykle emocjonująca.As denarów co robic ? Łapałam szczescie Lol ,może rozpoczęłam cos nowego?.Czego nie robić? Choc miałam wielka ochote nie zaspokajałam tak jak bym chciała Lol :roll:

Na dzisiaj mam Krolowa kielichów .No i znowu przyszedł mi Co robic ?As denarów .Czego nie robić?As buław
Królowa kielichów Aura dnia niezwykle ciepła i puchata..Co robic ?Rozpoczac cos nowego co przyniesie radosc i satysfakcje.Czego nie robić ?Nie rozniecać ognia ,nie kłocic sie,niczego nie wyjaśniać :suicide:
Odpowiedz
#70

czyli Miriam - bądz królową swego przyjemnego dnia i wykorzystaj to Uśmiech :kiss3:
Odpowiedz
#71

Cytat dnia:
Mówi się, że cisza jest przeciwieństwem hałasu. Nieprawda. Cisza jest tylko brakiem hałasu. Cisza byłaby straszliwym harmiderem w porównaniu z nagłą, cichą implozją bezdźwięczności, która trafiła magów z siłą wybuchu dmuchawca.
Blask fantastyczny Terry Pratchett


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTPD8ylW8lvI5IpVzH1tJ7...ugvIm04gSg]


Najpiękniejsze są miłości, których nie ma
Które jutro może przyjdą albo nie
Najpiękniejsze są miłości, których nie ma
Światło z nieba nie wiadomo jak i gdzie

Najpiękniejsze są miłości niewiadome
Nie wiadomo kiedy, gdzie, dlaczego, jak
Niewiadome może wyjść zza rogu domu
Więc się nie zdziw, kiedy ciebie porwie wiatr

I jak długo jeszcze będziesz na nią czekał
Może tydzień, może miesiąc, może więcej
Wszystko jedno co się stanie, najpiękniejsze jest czekanie
Uwierz w prawdę wyśpiewaną w tej piosence

Najpiękniejsze są miłości, których nie ma...

- Janusz Kofta





miriam napisał(a):Na dzisiaj mam Krolowa kielichów .No i znowu przyszedł mi Co robic ?As denarów .Czego nie robić?As buław
Królowa kielichów Aura dnia niezwykle ciepła i puchata..Co robic ?Rozpoczac cos nowego co przyniesie radosc i satysfakcje.Czego nie robić ?Nie rozniecać ognia ,nie kłocic sie,niczego nie wyjaśniać
Karty odzwierciedliły moj wczorajszy dzień.

Uśmiechnęłam sie do moich dzisiejszych kart ,bo wyciagnęlam je niedawno .A odzwierciedlają to co już jest częściowo za mną.Czyżby moje emocje spowodowały,ze wlaśnie takie karty wyciągnęłam?

Karty na dzis to Kochankowie,Co robic Mag .Czego nie robić? Paź kielichów

Kochankowie to dwie drogi i podejmowanie decyzji .To wybór .Czy dzisiaj to dzień dokonywania wyboru? Co robić ?Mag to przeciez inicjatywa ,więc mam działać?Powinnam byc elastyczna ,komunikatywna i wschłuchiwac sie w swój wewnętrzny głos .To co on mi podpowiada.Mag to również podejmowanie decyzji .Czy wiec dziś mam ja podjąć? Czego nie robić? Paz kielichów Dzis nie mogę być romantyczna,ani okazywać uczuć.Mam być zimna i kolczasta.
Czy tak ?Jak wy widzicie te 3 karty

nadzieja_aa napisał(a):czyli Miriam - bądz królową swego przyjemnego dnia i wykorzystaj to Uśmiech :kiss3:

Tak zrobiłam Nadziejo,dzięki

<!-- m --><a class="postlink" href="http://strzyqa.wrzuta.pl/audio/9hEqCe9geB3/bogdan_koczewski_-_jesienne_wino">http://strzyqa.wrzuta.pl/audio/9hEqCe9g ... ienne_wino</a><!-- m -->
Odpowiedz
#72

Coż te karty mogą znaczyć?

Siedzisz i myślisz jak dobrze byłoby gdyby przyjechał jakiś książe na białym koniu i uratował mnie przed tymi potworami dokoła. Czujesz się osaczona, ubezwłasnowolniona a naprawdę przecież masz wszystko co potrzeba. Zrobić możesz cokolwiek zechcesz. Możliwości Maga wyglądają dzisiaj na magiczne gdyż jego wola pomaga mu osiągnąć coś co wygląda na cuda. Co robi Maga tak potężnym? Po pierwsze, on nie boi się działać. Wierzy w siebie i ma wolę by postawić na tą wiarę.
Czego nie robić to nie oglądać się bo to powstrzymuje kroczenie naprzód. Twoje morze jest w twoim kielichu "od brzegu szklanego po szklany horyzont".
http://w143.wrzuta.pl/audio/am1mFjlhFrT/...tryny_i_ja
Odpowiedz
#73

Zib napisał(a):Coż te karty mogą znaczyć?
Siedzisz i myślisz jak dobrze byłoby gdyby przyjechał jakiś książe na białym koniu i uratował mnie przed tymi potworami dokoła. Czujesz się osaczona, ubezwłasnowolniona a naprawdę przecież masz wszystko co potrzeba. Zrobić możesz cokolwiek zechcesz. Możliwości Maga wyglądają dzisiaj na magiczne gdyż jego wola pomaga mu osiągnąć coś co wygląda na cuda. Co robi Maga tak potężnym? Po pierwsze, on nie boi się działać. Wierzy w siebie i ma wolę by postawić na tą wiarę.
Czego nie robić to nie oglądać się bo to powstrzymuje kroczenie naprzód. Twoje morze jest w twoim kielichu "od brzegu szklanego po szklany horyzont".
http://w143.wrzuta.pl/audio/am1mFjlhFrT/...tryny_i_ja

Ty Zibko jakiś jasnowidz jestes ,czy co? Lol :o Toć każda królewna marzy ,by jakis książę na białym koniu przybył i ja uwolnił Lol Wczoraj podstępem zamknięto mi usta i nie mogłam powiedzieć ,to co chciałam zrobić ,a może nie chciałam? :o Potem juz było po polnocy wiec energia karty przestała działac,no i mi przeszło,ale jęzor świerzbił !!!Lol Nie byłam magiem .Byłam kolczasta .
Myśle ,ze ostatnio mam kłopoty z czytaniem tekstu ze zrozumienie,albo znowu robię wszystko na abarot. :suicide: Bo jak wytłumaczyć ,ze nie posłuchałam takich dobrych rad jak Twoje ? Lol Język
Dzieki za interpretacje i piosenkę .Fajna.Karty ,tez niczego sobie. Co to za talia?

Na dzisiaj wyciągnęłam Asa denarów ,Co robic ?Pazia mieczy Czego nie robić Równowagę. Lol Lol Nie wytrzymam ,Nic juz nie rozumiem!Chyba jest zbyt wcześnie Jutro dokoncze...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/eOkvAA71eSs">http://youtu.be/eOkvAA71eSs</a><!-- m -->
Odpowiedz
#74

Cytat dnia:
"Nie, nie przysięgaj na niestały Księżyc, który się zmienia od Pełni do Nowiu, bo Twoja miłość podobnie zmaleje" - William Szekspir- Romeo i Julia


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ-sapO4TRTiJUNocSO_Gu...ai-5lT43vY]
Leśmian Bolesław

Wiersz Księżycowy
W księżycowy wniknąć chłód,
Wejść w to srebro na wskroś złote,
W niezawiły śmierci cud
I w zawiłą beztęsknotę!

Był tam niegdyś czar i śmiech,
Tłumy bogów w snów obłędzie —
Było dwóch i było trzech —
Lecz żadnego już nie będzie!

Został po nich — rozpęd wzwyż,
I ta oddal bez przyczyny,
I ten złoty nadmiar cisz —
I te srebrne szumowiny...

Tam bym ciebie spotkać chciał!
Tam się przyjrzeć twemu licu!
Właśnie dwojga naszych ciał
Brak mi teraz na księżycu!

Noc oddycha naszą krwią,
Krew podziemną płynie miedzą...
Nasze ciała teraz śpią —
Nasze ciała nic nie wiedzą...

No kochani do dzieła .Łysy chudnie ,a my razem z nim .Oczywiście jeśli ktos sobie tego życzy Lol Lol .Do 3 maja Księżyca będzie coraz mniej .Możemy, więc od około 3 dnia po Pełni Księżyca robic rytuały polegające na redukowaniu ,zanikaniu ,odcinaniu ,ukończeniu .W tej fazie Księżyca eliminujemy nasze problemy ,kończymy to co chcemy zakończyć,odcinamy sie ,po prostu robimy porządki w naszym życiu .To również czas kończenia projektów ,pomysłów
Oto parę przykładów co możemy w tej fazie zrobić

- uwolnienie sie się z toksycznych związków,
- pozbycie się złych nawyków i nałogów np.(obgryzanie paznokci,alkohol, palenia),
- pozbycie się niekorzystnych cech charakteru,
- usunięcie niechcianych osób z naszego otoczenia
- odpędzenie złych snów,
- zakończenie okresu kłótni, waśni i sporów,
- pozbycie się rozmaitych kłopotów,
- odwrócenie niepowodzenia,
- odchudzenie się,
- pozbycie się długów,
-niedostatek
- rozwody
- przodkwie
- "wygonienie" choroby (wyleczenie związane z zakończeniem/usunięciem z organizmu jakiegoś procesu chorobowego),
- sprzedaż różnych przedmiotów, samochodu, nieruchomości.
Pamietajmy ,ze w tym okresie nie składamy żadnych obietnic w tym miłosnych. Lol
Jeszcze jedno to doskonały czas na terapeutyczne posty.Tylko bez przesady proszę wiedźmy .Wiedźminów ,też to sie tyczy!!! Oczko
CEL
Pozbycie się stresu. Koniec z pośpiechem i atakami paniki.
RYTUAŁ
Potrzebujesz dużej niebieskiej świeczki, świecznika i odrobiny olejku z geranium.
O zmierzchu siądź przy oknie. Natrzyj świeczkę olejkiem z geranium, następnie ją zapal. Wpatrując się w Księżyc, powiedz tak:
Zostawiam swój stres, obawy i wszelkie kopoty i cieszę się lepszym jutrem.
To działa! Zobaczysz, że już nazajutrz będziesz spokojna.

CEL
Rytuał na gojenie sie ran po straconej milości
RYTUAŁ
Potrzebujesz niebieskiej plasteliny i okrągłego pudełeczka.
Poczekaj na zapadnięcie ciemności. Siądź przy oknie tak, byś mogła dobrze widzieć Księżyc. Z plasteliny uformuj małe serce.
Podziel je na pół, wypowiadając przy tym na głos słowa:
Bądź tym, czym byłeś!w Połóż serce z plasteliny na swojej piersi. Następnie schowaj je do okrągłego pudełeczka i ukryj w jakimś bezpiecznym miejscu
RYTUAŁ
Weź kartkę czystego papieru, narysuj symbol ubywającego Księżyca i napisz, czego chcesz się pozbyć, od czego uwolnić. Jednocześnie wizualizuj, że jesteś już wolny od kłopotu, choroby, problemu... Złóż kartkę starannie i noś przy sobie, ale zniszcz ją tuż przed najbliższą pełnią!

Powodzenia


.<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/vIr2LrJPaLQ">http://youtu.be/vIr2LrJPaLQ</a><!-- m -->

"Hijo de la Luna " - wg Wikipedii: Tekst piosenki przestawia historię cygańskiej kobiety, która błaga przez całą noc boginię Księżyca o męża. Pod koniec jej prośby zostają wysłuchane, ale w zamian bogini żąda, żeby oddać jej pierworodne dziecko, które urodzi się z tego związku. Kiedy dziecko przychodzi na świat okazuje się, że nie przypomina z wyglądu ojca. Jego skóra jest biała niczym grzbiet gronostaja a oczy są szare. Mąż oskarża żonę o cudzołóstwo i zabiją ją nożem. Następnie zanosi noworodka na szczyt góry i tam go porzuca. Księżyc zabiera dziecko. Kiedy dziecko jest szczęśliwe Księżyc jest w pełni, a kiedy płacze – Księżyca ubywa w celu ukołysania dziecka (Księżyc ubywający wyglądający jak rogal z różkami, to kołyska, w której jest dziecko). W refrenie piosenka opowiada o tym, że bogini zawsze chciała być matką, ale nie mogła znaleźć kochanka, który uczyniłby ją kobietą.

Nie zapomniałam o swoich kartach dnia Lol
miriam napisał(a):Na dzisiaj wyciągnęłam Asa denarów ,Co robic ?Pazia mieczy Czego nie robić Równowagę. Nie wytrzymam ,Nic juz nie rozumiem!Chyba jest zbyt wcześnie Jutro dokoncze...
As denarów Wymyłam okna w domu Lol Lol Czyżby tak sie zamanifestował.?A może chodzi o to ,że podjęłam decyzje o sprzedaży domu . Lol Co prawda musiałam Paz mieczy zachować niezwykłą sprawność umysłową i logiczne myślenie .Byłam tez gotowa do działania .Równowaga .Nie byłam skromna ,nie poszłam na kompromis.
Odpowiedz
#75

No to As Denarów jak się patrzy Oczko

A ja na razie oglądam jedynie, nie mam tych narzędzi :? ale dobrze wiedzieć na przyszłość.
Odpowiedz
#76

Czego nie masz? Do 3 maja masz czas świeczki mozna kupic. Lol Lol Plastelina chyba Ci nie potrzebna? :o
Odpowiedz
#77

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRemS2nk0AFhTKnRWBxN2G..._XbsGbufN9]

Pod słońce
Pod słońce cię widzę
wcale nie inaczej
spod zmrużonych powiek
przyglądam się tobie
i nic ci nie zdradzą me oczy
przed słońcem w obronie
jak we śnie stulone
bo patrzeć nie łatwo
tak w świetle pod światło

Pod słońce cię widzę
dokładnie tak samo
choć razi, że w słońcu
masz mnie jak na dłoni
i wierzyć śmiem, chociaż
śmiem dosyć nieśmiało
gdy słońce tak płonie
że płonie nie po nic

Pod słońce cię widzę
Czemu obrót ziemi
tak na mnie wciąż czyha
jakby mógł coś zmienić
Za tobą w tle zaułek nieba
Niewiele w prezencie
świat może dać więcej
choć patrzeć nie łatwo
tak w świetle pod światło

Pod słońce cię widzę
dokładnie tak samo
choć razi, że w słońcu
masz mnie jak na dłoni
i wierzyć śmiem, chociaż
śmiem dosyć nieśmiało
gdy słońce tak płonie
że płonie nie po nic

Pod słońce cię widzę
I nic się nie zmienia
Pod słońce cię widzę
- nawet – gdy cię nie ma

Pod słońce cię widzę
dokładnie tak samo
choć razi, że w słońcu
masz mnie jak na dłoni
i wierzyć śmiem, chociaż
śmiem dosyć nieśmiało
gdy słońce tak płonie
że płonie nie po nic
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ada2008.wrzuta.pl/audio/9Dmd7oXd2Lj/01_pod_slonce">http://ada2008.wrzuta.pl/audio/9Dmd7oXd ... pod_slonce</a><!-- m -->

[Obrazek: 058AM17_b.jpg][Obrazek: 058IP08_b.jpg][Obrazek: 058I(07_b.jpg]
Karty dnia Słońce ,radość ,zadowolenie ,spełnienie,zaufanie ,Zapowiada słoneczko w sprawach osobistych ,ale dzien mi sie zapowiada fiu,fiu, Lol Co robic 8 denarów.he,he brac sie do roboty? Ta 8 pokazuje,zeby raczej spożytkować Lol niż pracować :o .Ta 8 kocha mnie bardzo i nie opuszcza za cholere. Lol Czego nie robić? 7 mieczy.Mam nie przekonywac do swoich racji ,nie kłocic sie .Nie planować.
Odpowiedz
#78

co robić? ta 8 denarów wskazuje na opalanie się nago Lol

Czas iść spać miriam, miłych snów Oczko (może i tobie się przysni tańczący książę, oby tylko, jak Kopciuszek, nie gubił butów Lol )
Odpowiedz
#79

Miłych snów Rotfl Czy ty musisz mnie wybudzać ? Lol Lol Język Tylko gdzie tu jechać ,by można było sie opalać nago ?. Shock Oczko
Odpowiedz
#80

Cytat dnia:

W ziarnku piasku ujrzeć świat cały
Całe niebo - w kwiatku koniczyny,
Nieskończoność zmieścić w dłoni małej
Wieczność poznać w ciągu godziny.
— William Blake

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTnG08JJmGdZJzuBI9NFIr...ovVnE4rPTw]
Gdzieś między

Czasem myślę, że jestem grzesznicą
Czasem myślę, że jestem bez wad
A czasem zupełnie już nie wiem kim jestem
Lecz wiem, że są więksi święci niż ja

Gdzieś między złem i dobrocią
Między racją słuszną i nie
Gdzieś między sercem ciepłym i chłodnym
Między tym wszystkim spędzam swe dnie

Czasem jestem wściekła jak osa
A czasem słodka jak miód
A innym znów razem liczę błędy i skazy
I nie wiem, nie wiem kim jestem i już

Gdzieś między złem i dobrocią
Między racją słuszną i nie
Gdzieś między sercem ciepłym i chłodnym
Między tym wszystkim spędzam swe dnie

Raz zajrzę Bogu do księgi
I sprawdzę stan swoich akt
I będę już wiedzieć piekło czy raj
Czy też mam się błąkać jak ptak

Gdzieś między złem i dobrocią
Między racją słuszną i nie
Gdzieś między sercem ciepłym i chłodnym
Między tym wszystkim spędzam swe dnie

<!-- m --><a class="postlink" href="http://w377.wrzuta.pl/audio/aeF1lJSmgcq/jakubowicz_martyna_-_gdzie__miedzy">http://w377.wrzuta.pl/audio/aeF1lJSmgcq ... ie__miedzy</a><!-- m -->



miriam napisał(a):Karty dnia Słońce ,radość ,zadowolenie ,spełnienie,zaufanie ,Zapowiada słoneczko w sprawach osobistych ,ale dzień mi sie zapowiada fiu,fiu, Co robic 8 denarów.he,he brac sie do roboty? Ta 8 pokazuje,zeby raczej spożytkować niż pracować .Ta 8 kocha mnie bardzo i nie opuszcza za cholerę. Czego nie robić? 7 mieczy.Mam nie przekonywać do swoich racji ,nie kłocic sie .Nie planować.
Dzień był niezwykle udany .Słoneczko ciepło świeciło Oczko Czułam sie kochana .8 denarow ,pracowałam jak to przed swietami.Rady posłuchałam ,było spokojnie.
[Obrazek: 117IW12_b.jpg][Obrazek: 117AM00_b.jpg][Obrazek: 117IP09_b.jpg]
Na dzisiaj mam Rycerza buław dzień pełen ruchu . Jutro bede niezwykle aktywna.Czeka mnie ekscytujące przeżycie .Może czegoś sie dowiem ?Lol
Co robic Głupiec ,cieszyć sie z malych rzeczy.Czego nie robic? 9 denarów Nie wydawać zbyt duzo pieniędzy na świeta. Lol
Ło jeżu kolczasty ,ale wielkie karty wybrałam Lol A niech to, jak mozna sie cieszyć kiedy Głupiec tak wygląda.? Shock Lol Lol
Odpowiedz
#81

Cytat dnia:
Żaden dzień nie jest podobny do drugiego ,każde jutro tworzy w sobie cud,magiczną chwilę,która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy.
Paulo Coelho, "Na brzegu rzeki Piedry..."


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT-aO98ac-g9Oieg7RopYY...BU96nqfVVF]

OPOWIEŚĆ WIELKANOCNA

Paulo Coelho

Wedle starej legendy dawno temu w pięknych lasach Libanu wyrosły trzy cedry. Jak wszyscy wiemy, potrzeba wielu lat, aby cedr wyrósł na potężne drzewo. Dlatego drzewa te przez całe wieki rozmyślają o życiu, śmierci, przyrodzie i ludziach. Owe trzy cedry były świadkami przybycia ekspedycji z Izraela wysłanej przez króla Salomona, później ujrzały, jak ziemia spłynęła

krwią podczas bitew z Asyryjczykami. Dane im było poznać Jezabel i proroka Eliasza, dwu śmiertelnych wrogów. Widziały, jak wynaleziono alfabet.

Pewnego dnia postanowiły porozmawiać o przyszłości.

•Po tym wszystkim, czego byłem świadkiem, chciałbym, by wyrzeźbiono ze mnie tron dla króla najpotężniejszego na Ziemi – rozmarzył się pierwszy z cedrów.
•Ja zaś pragnę stać się częścią czegoś, co przemieni na zawsze Zło w Dobro.
•Jeśli zaś chodzi o mnie, to chciałbym, aby ilekroć ludzie spojrzą na mnie, myśleli o Bogu – odpowiedział trzeci cedr.
Minęło jeszcze wiele lat, aż pojawili się cieśle. Ścięli cedry i statek powiózł je w odległe strony. Z drewna pierwszego zbudowano schronienie dla zwierząt, a z resztek zbito rusztowanie do siana. Z drugiego wyciosano zwykły stół, który trafił do rąk handlarza mebli. Na drewno trzeciego nie znalazł się kupiec, dlatego pocięto je i umieszczono w magazynie w jakimś wielkim mieście.

Nieszczęśliwe drzewa żaliły się: “Nasze drewno nie było dość dobre i nikt nie doszukał się w nas piękna, by je wydobyć”.

Czas mijał i jednej z wielu gwiaździstych nocy pewne małżeństwo, które nigdzie nie mogło znaleźć miejsca na nocleg, schroniło się w stajence zbudowanej z drewna pierwszego cedru. Kobieta krzyczała z bólu, aż wydała na świat dziecię i położyła je na sianie umieszczonym na drewnianym rusztowaniu.

Wtedy cedr pojął, że oto spełniło się jego marzenie – był to największy ze wszystkich królów na Ziemi.

Mijały lata, aż pewnego wieczoru, w skromnym domu, mężczyźni zasiedli wokół stołu wyciosanego z drewna drugiego cedru. Jeden z nich, zanim jeszcze wszyscy zaczęli jeść, wyrzekł słowa o chlebie i winie stojącym przed nim.

Wtedy drugie drzewo zrozumiało, że w owej chwili to nie kielich wina i kawałek chleba spoczywa na nim, ale dokonuje się pojednanie człowieka z Boskością.

Następnego dnia zabrano kawałki trzeciego cedru i zbito w kształcie krzyża. Porzucono je gdzieś, a w kilka godzin później przyprowadzono nieludzko poranionego mężczyznę, którego przykuto do jego drewna. Przerażone drzewo zapłakało nad barbarzyńskim losem, jakie zgotowało mu życie.

Zanim jednak minęły trzy dni, trzecie drzewo pojęło sens swego przeznaczenia – ukrzyżowany człowiek stał się rozświetlającym wszystko Światłem. Krzyż, zrobiony z drewna trzeciego cedru, z symbolu tortury przeistoczył się w symbol zwycięstwa.

Jak to zwykle bywa z marzeniami, wypełniły się sny trzech libańskich cedrów, ale nie tak, jak same drzewa to sobie wyobrażały.Przełożyła
Grażyna Misiorowska

[Obrazek: 604IS01_b.jpg][Obrazek: 604AM02_b.jpg][Obrazek: 604IC05_b.jpg]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nimufetka.wrzuta.pl/audio/47ZEFBzDA3R/de_profundis_w_swe_ramiona_kapucyni_krakow">http://nimufetka.wrzuta.pl/audio/47ZEFB ... yni_krakow</a><!-- m -->

Karty na dzis As mieczy .Co robic?Kapłanka .Czego nie robić? 5 kielichów
Może ktos z Was zinterpretuje te moje karty ?
Odpowiedz
#82

Nie wiem co to za talia Tarota, ale

Ta pani coś szyje, więc to będzie gospodarski dzień, pewnie przed świętami, porządkowanie, naprawianie, łatanie dziur Lol
Co robić? modlić się Oczko
Czego nie robić? Nie płakać i nie użalać się 8-)

Aha, to ten Tarot Mona Liza :roll:
Odpowiedz
#83

Ten As Mieczy mówi, że myśl jest twórcza i ona w konsekwencji daje siłę woli, aby wprowadzić idee w czyn precyzyjnie i pewnie. Kobieta na obrazku zastanawia się jak zanim skroi materiał. Na szycie jeszcze nie czas.
Arcykapłanka stanowi wyzwanie aby udać się głębiej - patrzeć poza tym co oczywste, co na powierzchni sytuacji - udać się do tego co jest schowane i zasłonięte.
Karta 5 Kielichów - czego nie robić - sugeruje aby nie niepokoić się i nie obawiać i także nie wylewać dziecka z kąpielą.
Odpowiedz
#84

miriam napisał(a):No kochani do dzieła .Łysy chudnie (...) Do 3 maja Księżyca będzie coraz mniej .Możemy, więc od około 3 dnia po Pełni Księżyca robic rytuały polegające na redukowaniu ,zanikaniu ,odcinaniu ,ukończeniu .W tej fazie Księżyca eliminujemy nasze problemy ,kończymy to co chcemy zakończyć,odcinamy sie ,po prostu robimy porządki w naszym życiu .To również czas kończenia projektów ,pomysłów
Oto parę przykładów co możemy w tej fazie zrobić
- pozbycie się długów,
- sprzedaż różnych przedmiotów, samochodu, nieruchomości.
Miriam -a jaki rytuał mogę zrobić na te dwa powyższe, które wyłuskałam z wymienionych przez Ciebie, a wybitnie pasujących do mnie. Co do ceny sprzedaży też mogę mieć życzenia?

Świeczkę jeszcze zdążę kupić Oczko (tylko jaki kolor) :roll:
Miłego dnia Ci życzę
Odpowiedz
#85

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTGGK6Unfy7Jt4-fgGZDNM...nlDeWNOkRg]

Hej ,Ninuś dawno Cie nie widziałam.Popisałabyś w portretach ,bos Ty szkolona wiedźma przecież Rotfl

Najprostszym rytuałem jest ten
Weź kartkę czystego papieru, narysuj symbol ubywającego Księżyca i napisz, czego chcesz się pozbyć, od czego uwolnić. Jednocześnie wizualizuj, że jesteś już wolny od kłopotu, choroby, problemu... Złóż kartkę starannie i noś przy sobie, ale zniszcz ją tuż przed najbliższą pełnią!
Myśle Ninuś,ze tu to cene możesz wpisać!!!! Lol Lol

Jest Taki rytuał na odcięcie ,który ja modyfikuje w zależności od tego co chce wyrzucić ze swego życia
Potrzebna jest (najbezpieczniej) biała świeczka nitka ,nożyczki i dwie karteczki.
Zapalasz świeczkę następnie na jednej karteczce piszesz swoje imię i nazwisko na drugiej imię i nazwisko osoby lub sprawy od której chciałabyś sie odciąć ,uwolnić Zawiązujesz kartki na końcach nitki ,nożyczkami przecinasz nitke (robisz rytualne odcięcie )i wymawiasz słowa.
Zwracam wolność sobie i tym wszystkim ,którzy mi źle życzą.
Możesz powiedzieć .Zwracam wolność sobie i wszystkim długom ,które mnie rujnują. Oczko
Następnie od świeczki zapalamy karteczki ,spalamy je ,a to co po nich zostaje wyrzucamy do do sedesu i spłukujemy ,niech niechciane sprawy sobie idą gdzie ich miejsce.Lol Świeczka musi spalic sie do końca.Ja używam podgrzewaczy.To co zostanie ze świeczki owinąć w coś czarnego ,może byc woreczek foliowy ,lub materiał i zakopać.
Powodzenia Rotfl
Odpowiedz
#86

Miriam, ależ fajne rzeczy podajesz. :kiss3:
Może zróbmy wątek z rytuałami...
Odpowiedz
#87

Eremit napisał(a):Nie wiem co to za talia Tarota, ale

Ta pani coś szyje, więc to będzie gospodarski dzień, pewnie przed świętami, porządkowanie, naprawianie, łatanie dziur Lol
Co robić? modlić się Oczko
Czego nie robić? Nie płakać i nie użalać się 8-)

Aha, to ten Tarot Mona Liza :roll:
Zib napisał(a):Ten As Mieczy mówi, że myśl jest twórcza i ona w konsekwencji daje siłę woli, aby wprowadzić idee w czyn precyzyjnie i pewnie. Kobieta na obrazku zastanawia się jak zanim skroi materiał. Na szycie jeszcze nie czas.
Arcykapłanka stanowi wyzwanie aby udać się głębiej - patrzeć poza tym co oczywste, co na powierzchni sytuacji - udać się do tego co jest schowane i zasłonięte.
Karta 5 Kielichów - czego nie robić - sugeruje aby nie niepokoić się i nie obawiać i także nie wylewać dziecka z kąpielą.

Lol Lol No ,no no . Shock Jeden do roboty mnie zagania ,drugi radzi twórczo myslec Lol .Płakać i niepokoić nie pozwalają. Lol Nie ma to jak wsparcie i dobre rady. Lol Uśmiech Ja to juz chciałam ten mieczyk w ruch wprowadzić i tak rach ciach ciach zrobić.Co do modlitwy ,to pomodlę sie w Waszej intencji też. Dzięki.
Odpowiedz
#88

Cytat dnia:

Miłość nie pragnie, aby jej dogadzano, ani nie stara się wcale o własną wygodę; lecz troszczy się o dobro innych i buduje Niebo pośród piekielnej rozpaczy.
— William Blake

[Obrazek: mediumkhis605649d5e018d4b7150641.jpg]

Miejsce przedmioty kształty drzwi
Spalił dziś resztę zdjęć i grzał przy nich dłoń
a w oczach pustka coraz głębsza tak
ujrzał w nich ją
niezamazany zarys ust.
palił wargi i ćmił

Spalił dziś tamten list i grzał przy nim twarz
a w sercu góra coraz wyższa tak
wspiął się na szczyt
i skoczył w dół po śnieżnym mchu
lecz usłyszał zgrzyt

Mija nic piszczy wiatr krok przybliża cel
w kieliszku biała gwiazda prawdy lśni
uwięziona w szkle
więc zamiast żalu głośny śpiew
do pęknięcia płuc

Spalił dziś kruchy most ogniem buchnął piec
spalił powieki brwi poczernił chną
odebrał wzrok
więc jak Tyrezjasz milczy nikt
który umarł w nim

Spalił dziś resztę zdjęć i grzał przy nich dłoń
milcząc wygarniał popiół kiedy już
sczezły do cna
tylko w pamięci drwiły zeń
miejsca przedmioty kształty drzwi
których nie strawił żaden żar
jak zęba ból wciąż będą ćmić

tylko w pamięci drwiły zeń
miejsca przedmioty kształty drzwi
których nie strawi żaden żar
jak zęba ból wciąż będą ćmić

<!-- m --><a class="postlink" href="http://w583.wrzuta.pl/audio/77OM3QhLckE/07-robert_kasprzycki_-_miejsca_przedmioty_ksztalty_drzwi">http://w583.wrzuta.pl/audio/77OM3QhLckE ... alty_drzwi</a><!-- m -->

Nie posłuchałam Was chłopaki .Cięłam tym asem równo według zasług.Kapłanka co robić Pamiętałam o sprawach ważnych.Czego nie robić 5 kielichów .No, niestety przepłakałam pół dnia Na wspominki mnie wzięło .Triduum Paschalne to dla mnie ciężkie dni .Jako chrzescijanka powinnam się cieszyć z faktu Zmartwychwstania ,a mnie te Święta zawsze napełniają jakimś takim smutkiem i powaga.
W Święta nie ciagne kart ,ale zdarzyłam jeszcze przed dwunastą.

[Obrazek: 318IW01_b.jpg][Obrazek: 318IW10_b.jpg][Obrazek: 318IW07_b.jpg]
AS Buław ,Co robić 9 buław,Czego nie robić ?7 buław
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości