Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek

Wybaczam! Rotfl Rotfl
Odpowiedz

Ze mnie taki gabinetowiec jak z dachowca tygrysOczko
hahahah

Coz, lubie ciekawe rozklady Oczko
ciesze sie ze moglem "zablysnac"Rotfl

Karty to podpowiedz, nie wyrocznia.
Odpowiedz

Cieszy mnie, ze rozkład się podoba. Rotfl Dzięki jeszcze raz. Kwiatek Mysle , ze to było fajne ćwiczenie . Rotfl
Odpowiedz

... oczywiście jestem spóźniona, bo pochłonęło mnie czytanie postów w pogaduchach przy kominku Bezradny , a tu również tyle się dzieje... czasem żałuję, że już nie jestem na jakiejś emeryturce Rotfl

... pozwolę sobie nieśmiało przytoczyć moja interpretację, bardziej po to, zebyście mnie wyprostowali Oczko

I Sygnifikator(Tym teraz jestem)-Cesarz
Jesteś osobą odpowiedzialną, zdyscyplinowaną i wytrwałą. To, co zaplanowałaś realizujesz nie bacząc na wyrzeczenia i wysiłek jaki w to wkładasz.

1.Jakie negatywne wzorce rodziców wnoszę do swego życia-4 mieczy
Rezygnacja z własnych ideałów w imię „wyższych wartości”, uciekanie we własny świat, pozostawanie w związku, który zubaża w imię wyższych wartości… brak okazywania uczuć

2.W czym objawia się głęboki żal do rodzica płci przeciwnej-Królowa Denarów
Może chodzi o oziębłość, brak okazywania uczuć, nadmierną surowość, nieustępliwość…
Może też chodzić o niewierność… zdradę?? Może sugerować brak poczucia bezpieczeństwa, miłości…

3.Co sprawia, ze mam w sobie odczucie braku wybaczenia mu, lub innej bliskiej osobie?-Paź denarów
Może to, że zostałaś pozbawiona złudzeń, odarta z marzeń… może podejmowałaś wiele starań aby wzbudzić zainteresowanie rodzica, a to wszystko spotykało się z obojętnością, nieprzystępnością, może nawet obwiniano Cię za sytuacje na które nie miałaś wpływu zręcznie manipulując twoimi uczuciami w stylu „gdybyś tylko zrobiła to i to, to na pewno…”

4.Co sprawia, ze nie potrafię wybaczyć samemu sobie?-7 kielichów (o)
Może to być rozczarowanie sobą „tą z dzieciństwa”, która nie potrafiła zdobyć zainteresowania rodzica, nie potrafiła spełnić ich wymagań… może to ciągłe udowadnianie sobie, że jestem do „niczego” poprzez stawianie sobie celów zbyt wygórowanych w danej chwili, aby nie można było ich osiągnąć, aby potwierdzić ten podświadomy obraz siebie z dzieciństwa??

5.Co tłumię w sobie?-3 denarów
Może to, że wiele w życiu poświęciłaś, zrezygnowałaś z własnych ambicji, aspiracji w imię „tak należy” dla dobra rodziny, może żal, że utraciłaś szansę samorealizacji, zaprzepaściłaś szansę na sukces i uznanie…

6.Co wywołuje moje napięcia emocjonalne?- Słońce(o)
Myślę że nie lubisz być oceniana, krytykowana, wyśmiewana… sama myśl o tym może wywoływać spadek samooceny, samoakceptacji…

7.Przed czym uciekam, krzyczę by zostawić mnie w spokoju?- Król denarów
Uciekasz przed pesymistami i nudziarzami… męczą Cię ludzie tępi i skąpi u których widzisz się chęć wybicia cudzym kosztem…

8.Co mogę zrobić, by znów zacząć cieszyć się życiem( dopuść do głosu swoje uczucia)?- 3 mieczy.
Myślę, że napisanie pamiętnika odsłaniającego bolesną prawdę o własnym lęku związanym z odrzuceniem zepchniętym w głąb podświadomości … opisanie własnych słabości i ograniczeń tych rzeczywistych i wyimaginowanych… wydobycie zakopanych marzeń i pragnień… akceptacja swojej przeszłości i teraźniejszości z odcięciem tego, co jest zbędnym balastem … przelanie na papier uczuć, które skrywasz w sobie mogą Ci pomóc oczyścić obszar pod nowe doświadczenia…

Pozdrawiam Miruś Buźki świetny rozład... sobie też zrobię Oczko
Odpowiedz

Oj dzięki wielkie Vigil muszę powiedzieć , ze jestem pod wrażeniem Kwiatek Buziak, Niektóre Twoje opisy zaskoczyły mnie. Kwiatek
A jeszcze jedno co do rozkładu. Klaczka i Aladhea zasugerowały mi by zmienić punkt
2.W czym objawia się głęboki żal do rodzica płci przeciwnej- Wyrzucić płci przeciwnej. Mysle, ze to dobry pomysł. Dzięki Kwiatek
Co do Pamiętnika to chyba nie będe pisać, ale jeśli wytrwam Rotfl To napisze prace z Tarota u Basi Antonowicz. Rotfl
Odpowiedz

myślę, że dobry... bo myślę, że skrycie nosimy żal do obu rodziców Oczko
Odpowiedz

Virgil napisał(a):myślę, że dobry... bo myślę, że skrycie nosimy żal do obu rodziców Oczko
Sorki, że znowu nie w temacie, ale muszę to napisać. Są na świecie osoby, które uważają rodziców za swoich przyjaciół. Są również takie, które nie noszą w sobie żalu, mając świadomość tego, że wszyscy popełniamy błędy i potrafią się odciąć od przeszłości. Spora grupa osób zakłada, że dusza wybiera sobie rodziców, więc pewne doświadczenia służą jej rozwojowi, również nie sprzyja to poczuciu żalu, krzywdy, etc.
I zdarzają się również osoby, które uwierzą we wszystko, co Tarocista im powie. Będą się zastanawiać, że "pewnie coś w tym jest". Dlatego chciałabym zwrócić uwagę na to, że jeśli w rozkładzie istnieje pozycja pt. "głęboki żal do rodziców", to niekoniecznie taki żal musi istnieć. Kwiatek
Odpowiedz

Dzień dobry, Gosiu Kwiatek
No właśnie, czasami są takie pozycje w rozkładach - które z góry zakładają jakąś opcję np co ukrywa, albo, ze jest ten jakiś zal do rodziców-chociaż wcale może go nie być. Moze powinno sie stosować je tylko wtedy, jeśli mamy pewność, że ten żal jest, albo , ze ktoś coś faktycznie ukrywa, lub, ze np do spotkania dojdzie...Jeśli takiej pewności nie mamy, to można nieźle namieszać komuś w głowie...
Dlatego ja takich rozkładów raczej unikam.
MUśmiech
Odpowiedz

macie racje, umknal mi ten element zalu

moze po prostu "wplyw rodzicow w dziecinstwie" albo cos w tym stylu...
Odpowiedz

Aniu, jednak w tym przypadku autorką rozkładu była Miriam i skoro ona takie pytanie postawiła, to znaczy, ze miała podstawy.
MUśmiech
Odpowiedz

Ma_ewa, ja nie narzucam Mirce ksztaltu rozkladu
jedynie troche o nim dystkutujemy, to wszystko

jesli Mirka bedzie miala cos przeciwko temu - z pewnoscia sie wypowie
tu nie chodzi o krytykowanie, a rozne glosy na ten temat
to jest jej autorski rozklad
Odpowiedz

Aniu, ja tak tego nie odebrałam- jako krytykowanie Buziak rozkładu Mirki. Wręcz przeciwnie, uważam, że jest super i sama sobie go w wolnej chwili wypróbuję Ok
Mi chodziło, i jak sądzę Gosi też , o takie z góry ukierunkowujące pytania w rozkładach ( np- co ukrywa, dlaczego czuje żal, itp, które z góry zakładają, że tak jest...Np kobieta robi rozkład na nowo poznanego pana np tajną kieszeń- a tam właśnie jest takie pytanie - co ukrywa, dlaczego to ukrywa itp. A jeśli ten człowiek niczego nie ukrywa, to to pytanie jest zupełnie nieadekwatne.
Ale tu, u Mirki, skoro ona zadała pytanie tak ukierunkowane "2.W czym objawia się głęboki żal do rodzica płci przeciwnej" i rozkład układała dla siebie, to zrozumiałam, że żal jest faktem, a pytanie dotyczy jego manifestacji w jej obecnym zyciu.
Mogłam faktycznie to opatrznie zrozumieć, może sie mylę, przecież to netUśmiech i często nie rozumiemy tak do końca intencji innych osób.
MUśmiech
Odpowiedz

ja zrozumialam od Mirki, ze chce miec rozklad ogolny - dla kazdego do wykorzystania i uwazam go za bardzo udany Kwiatek
tez mam nadzieje, ze nasze uwagi jakos jej pomoga...
Odpowiedz

No właśnie Ok , a jak ktoś np nie jest pewny tego żalu, to może sobie zawsze to pytanie odpowiednio przystosować do siebie. Mirka się nie obrazi Buźki , tak myślę Myśli
Kwiatek Kwiatek Kwiatek
MUśmiech
Odpowiedz

Kochani, jezeli takie pozycje są w rozkładzie to , nie znaczy , ze jak nam nie pasują, to mamy ich ominąć , czy wyrzucić.
Patrzymy przeciez na karty , które maja pozytywny i negatywny wydzwięk.
Skoro jest takie pytanie:.W czym objawia się głęboki żal do rodzica płci przeciwnej?- to przeciez patrzymy czy karta jest pozytywna , czy negatywna.
Jest zadane pytanie , ale to nie znaczy , ze z karty musimy wyciskac i dopatrywac się żalu do rodzica , skoro karta jest pozytywna.
Tak to widzę.
Odpowiedz

ma_ewa01 napisał(a):Dzień dobry, Gosiu
Witaj Marzenko Buźki
Według mnie, tego typu pozycje mogą istnieć w rozkładach, bo i tak karty powinny ukazać stan faktyczny. Trochę podobnie, jak w przypadku, gdy ktoś pyta, czy zda egzamin, a w kartach wychodzi, że zaśpi i nie pójdzie.
Jeśli na pozycjach typu "co ukrywa", pojawiają się karty "mówiące" o uczciwości, to raczej nic istotnego nie jest ukrywane.
W rozkładzie Miry Królowa Denarów jest w pozycji prostej, zatem powinna reprezentować pozytywne cechy osoby, takie jak rozsądek i dbałość o rodzinę. Może symbolizować mamę (kobieta) albo ojca, ponieważ to jego pytanie dotyczy, albo ogólnie rodziców. Tak samo karta dziecka (Paź Denarów) jest w pozycji prostej, przy prostej Królowej Denarów, więc to dzieciństwo nie powinno być najgorsze, jeśli chodzi o relacje z rodzicami.
Tak ja widzę te karty, oczywiście mogę się mylić i absolutnie nie chciałabym się tu wymądrzać. Kwiatek
P.s. Widzę, żę pisałam równo z Kumczo i mamy podobny tok myślenia Kwiatek
Odpowiedz

Dzięki dziewczyny, Gosiu, Kumczo, Alatheo, jakoś zawsze inaczej na to patrzyłam... Hm... bardzo ciekawe, to, co piszecie. Musze to sobie poukładaćUśmiech
MUśmiech
Odpowiedz

przy takich pytaniach (o zal) sprawa sie troche komplikuje, jesli ktos nie stosuje pozycji odwroconych
prawie kazda karte mozna interpretowac w postaci pozytywnej i negatywnej, w zaleznosci od innych kart w rozkladzie - jesli sa powiazane
pozycja o zalu do rodzica jest niezalezna od pozostalych i tutaj mozna sie tylko zdac na intuicje w intrepretacji, gdy nie uzywamy kart w pozycji odwroconej

Krolowa monet moze bardzo latwo byc karta negatywna - tak, jak np. realistka w jednej sytuacji bedzie postrzegana pozytywnie (twarde stapanie po ziemi),
a w innej negatywnie (gdy daje ograniczenie dla spontanicznosci, fantazji)

nie chodzi mi specjalnie o zmiane rozkladu, a bardziej o pokazanie mozliwych problemow w interpretacji...
Odpowiedz

Aniu, może tu własnie potrzebna jest intuicja Kwiatek Kwiatek
MUśmiech
Odpowiedz

alathea napisał(a):przy takich pytaniach (o zal) sprawa sie troche komplikuje, jesli ktos nie stosuje pozycji odwroconych
Ale mira zastosowała w tym rozkładzie karty odwrócone .
Ja nie stosuję odwróconych , ale zawsze wiem , ze w takim przypadku jakby był żal pojawi się karta negatywna.
Odpowiedz

Ma_ewa, intuicja jest potrzebna zawsze Oczko

Kumczo - Mirka zastosowala odwrocone, ale wiele odob nie stosuje (ja tez nie)
wyzej napisalam, ze i Krolowa monet moze byc karta negatywna... to nie musi byc 3 mieczy
zostaje raczej intuicja, co w sumie nie jest takie zle Rotfl
Odpowiedz

Tak się zastanawiam, czy na tej pozycji- tzn w pytaniu o zal, nie powinno się odczytywać karty od strony jej cienia? Ale wtedy trzeba by chyba załozyć, ze taki zal jest w rzeczywistości. .

Hm, reasumując trzeba by może rozpatrywać tę sprawę systemowo:
-albo zakładamy, ze wiemy, ze jest ten żal faktycznie - wtedy pytanie odczytujemy dosłownie i kartę od strony cienia ( każdą, nawet pozytywną)
-albo że o tym, czy jest żal, czy nie, przesądza karta, która została wylosowana . I tu piszecie o karcie pozytywnej. Ale kart wybitnie negatywnych, które mogły by sie pojawic na tej pozycji w przypadku faktycznego istnienia żalu, nie ma za wiele w talii np- Diabeł, Wieża, 5 mieczy( one sugerowałyby istnienie żalu oraz jego charakter). Ale co z resztą kart, czy w tym wariancie dostając pazia kielichów - zinterpretujemy, że nie ma takiego żalu, czy też od strony jego cienia- jako płytkość emocjonalną, niedojrzałość, brak bliskości, empatii, zaangażowania itp...
Uf... głowa mnie rozbolała od tego myslenia.
Ciekawe, co Mirka miała na myśli formułując w ten sposób swoje pytanie.
Miruś, chyba nam wyjaśnisz, pliiiis, bo jakoś nie daje mi spokoju ten problem...
MUśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości