Karty odwrócone

A ja tak myślę i myślę i wciąż się biję z myślami... Raz odwracam, raz nie... Skłaniam się jednak ku odwracaniu coraz bardziej, gdyż... Mimo różnych miejsc w rozkładach - wydaje mi się, że zbyt optymistycznie wszystko mi wychodzi. Owszem - nie zawsze, ale jednak chyba za często...
Myślałam ostatnio o Twoim podzieleniu kart na kupki - pozytywne i negatywne - Tarofidesie... I wiesz co? Znalazłam tylko 13 kart negatywnych... I to naciągając lekko interpretację... Naciągając ją bardziej znalazłabym może z 17...
Odpowiedz

Widocznie jestes bardzo pozytywną osobą Ok

Kupki to jeden z wielu argumentów, najważniejszy dla mnie pozostaje obrazek - odwrócony nic mi nie mówi Bezradny
Odpowiedz

Kiedy zaczynałam z tarotem, stosowałam od razu duże i małe arkana oraz karty odwrócone. Później zrezygnowałam z odwróconych i nie żałuję. Uważam, że nic się nie zmieniło w interpretacjach pod względem proporcji pozytywy/negatywy.
Odpowiedz

Lady, dziękuję za to, że wypowiedziałaś się w tym wątku. Buźki
Tarofides napisał(a):skoro ciągniesz temat dalej
Uwierz, miałam szczery zamiar już nie brać udziału w tej dyskusji.
Tarofides napisał(a):po odwróceniu mamy prawie wszystkie negatywne 3/3,
Tarofides napisał(a):nie wszystie odwrócone uważam za negatywne, jest kilka wyjątków
W takim wypadku wartość 3/3 jest błędna.
Tarofides napisał(a):Tu cos nie rozumiem Czy dla ciebie cień i karta odwrócona, to 2 różne rzeczy bo dla mnie to jest to samo.

Pisałam o tym wcześniej. Czasami znaczenia się pokrywają, ale nie zawsze, więc nie jest to to samo.
Tarofides napisał(a):Kupki to jeden z wielu argumentów
W kwestii "kupek" zgadzam się z Alatheą.
Tarofides napisał(a):podświadomość nie rozumie słowa NIE (chyba wiesz o tym), zatem prawdopodobnie tak samo jest z odwróconymi obrazkami
Ale słowo, to nie jest to samo, co obrazek. Poza tym, jeśli "nie rozumie" słowa "nie", to nie może czegoś "nie rozumieć".
Tarofides napisał(a):podświadomość NIE rozumie takiego obrazka i nie mamy pomocy z jej strony
Jak myślisz jaki komunikat dotarł do Twojej podświadomości?
Odpowiedz

Gośka napisał(a):
Tarofides napisał(a):podświadomość nie rozumie słowa NIE (chyba wiesz o tym), zatem prawdopodobnie tak samo jest z odwróconymi obrazkami
Ale słowo, to nie jest to samo, co obrazek. Poza tym, jeśli "nie rozumie" słowa "nie", to nie może czegoś "nie rozumieć".

Cwaniak ...bardzo mi sie podoba wasza dyskusja....macie swietne argumenty...Ja odwracam karty, bo mam takie talie z napisami "gora"/"dol". Ogolnie jestem za odwracaniem kart, chociaz niektore argumenty Tarofidesa sa tez przekonujace.
Odpowiedz

Ja nie odwracam kart, co mi mają powiedzieć powiedzą w pozycji prostej Oczko
Odpowiedz

Gośka napisał(a):W takim wypadku wartość 3/3 jest błędna.

No nie czepiaj się o 2-3 karty, pominęłaś słówko prawie, które napisałem celowo

Cytat:
Tarofides napisał(a):Tu cos nie rozumiem Czy dla ciebie cień i karta odwrócona, to 2 różne rzeczy bo dla mnie to jest to samo.

Pisałam o tym wcześniej. Czasami znaczenia się pokrywają, ale nie zawsze, więc nie jest to to samo.
To już jakieś wydziwianie, nie spotkałem sie z tym w literaturze, czy to pomysł pani Ch. Myśli (jej nie czytałem Zawstydzony )



Cytat:
Tarofides napisał(a):podświadomość nie rozumie słowa NIE (chyba wiesz o tym), zatem prawdopodobnie tak samo jest z odwróconymi obrazkami
Ale słowo, to nie jest to samo, co obrazek. Poza tym, jeśli "nie rozumie" słowa "nie", to nie może czegoś "nie rozumieć".
Tarofides napisał(a):podświadomość NIE rozumie takiego obrazka i nie mamy pomocy z jej strony
Jak myślisz jaki komunikat dotarł do Twojej podświadomości?
Wszystko pokręciłaś Bezradny

To nie tak działa Nie Mówisz do podświadomości NIE PALĘ, a ona nie wychwytuje słowa NIE i mysli Myśli o co mu chodzi z tym paleniem, pewnie chce żeby palić Hura Dlatego nie wolno afirmować negatywnie np. NIE CHCĘ CHOROWAĆ, bo do podświadomości dociera przekaz CHCIEĆ CHOROBY

Twój wywód bezprzedmiotowy jest.
Odpowiedz

MałaMi napisał(a):Ja nie odwracam kart, co mi mają powiedzieć powiedzą w pozycji prostej Oczko

tez myślę że jest dostatecznie negatywnych kart w pozycji prostej i jeśli prognoza miała być niepomyślna to takie karty bym wylosowała.
Odpowiedz

Osoba . ktora ma ambicje pisanie ksiazki czy e-booka na temat Tarota powinna zapoznac sie z wszysytkimi dostepnymi publikacjamiu na ten temat a nie traktowac je wybiorczo na zasadzie "ten autor jest be a tamten cacy", wiec komplentnym brakiem elementarnej wiedzy warsztatu naukowego wykazuje sie Admin tego forum wypowiadajac sie publicznie , ze nie czytal Alli Chrzanowskiej. W ten sposob ujawnia tylko swoj subiektywizm i nonszalancje w stosunku do tematu, ktory wydaje sie sam traktowac powaznie. Mozna zgadzac sie z czyims zdaniem badz nie ,ale krytykujac czyjac prace nalezaloby sie jednak z nia zapoznac, bo w przeciwnym razie zjawisko to przypomina rozmowe dzieci o wyzszosci logiki nad żywotnościa molekularnych czasteczek w powierzchniowej warstwie stratosfery. Nie wiem po co wypowiadac sie na temat wiedzy kogos , jesli nie zapoznalo sie z ta wiedza chociazby zapoznajac sie z jej publikacjami.

Teraz druga czesc wypowidzie dotyczacej tlumaczenia Gosi spraw, o ktorych ona doskonale wie i nie trzeba jej tego tlumaczyc a mianowicie temat "Swiadomosc i negacja".
To co najmniej dziwne , ze po tylu dyskusjach, niezwykle merytorycznych ze strony Goski, Admin nie moze zniesc jej logicznych argumentow . Odnosze wrazenie ze cokolwiek nie napisalaby, on znajdzie jakies "ale" i robi to z niezwykla lubościa nie do konca dla tematu, o ktorym toczy sie dyskusja a jedynie z powodek osobistych, z wewnetrznej satysfakcji , ktore daje mu przeciaganie jej. Czeka na moment, az padnie odpowiedz i cieszy sie niezmiernie gdy do takowego wpisu dojdzie. Wszystko byloby Ok, gdyby Tarofides potrafil w pewnym momencie zastopowac bo temat zostal wyczerpany i "wyluszczony" grubym drukiem oraz przekazany tak merytorycznie i elementarnie, ze lepiej wytlumaczyc juz sie nie da. Niestety tak nie jest. Temat ciagle jest rozdmuchiwany dla osobistej satyskacji admina , dla jego wewnetrznej potrzeby obcowania z wiedza Goski.
Szkoda , ze w tej dyskusji jak rowniez w wielu innych watkach Admin nie wchodzi w tak dlugie dyskusje z innymi czlonkami tego forum. Na pewno wiele osob liczylo na jego zdanie w swoich watkach jednak nie przypominam sobie aby takie dlugie wymiany zdan czesto mialy miejsce na DB z jego udzialem.
Odpowiedz

Ja tego tak drastycznie nie odbieram, ale z końcową tezą zgadzam się w całej rozciągłości tzn też widziałabym chętnie Admina w większej ilości wątków innych forumowiczów.
Hm... tak sobie myślę, ze może Taro wybrał Goślkę, bo po prostu my, inni, mamy zbyt małą wiedzę, żeby mierzyć się z Mistrzem Krzyk
A co do Alli Ch. to też się zgadzam, że dopóki się dokładnie czegoś/ kogoś nie pozna, to nie warto od razu negować. Ja nie jestem fanką pani Alli, a zwłaszcza jej osobowości i też podśmiewałam się w duchu z jej " fantastycznych" koncepcji niektórych kart. Ale od kiedy Wieża dwa razy pokazała mi 1- kupno mieszkania ( pięknego) przez mojego syna, który w momencie stawiania kart nie był nawet żonaty! 2- kupno przeze mnie domu moich marzeń, gdzie w momencie stawiania kart byłam wrośnięta w swoje m-5 i nie przyszło mi nawet do głowy, że mogłabym je zamienić na mały biały domek....to już zastanawiam się, gdy Alla opisuje jakąś kartę , zupełnie inaczej niż czuję ją w danej chwili ja. Masz rację Lady, warto poszerzać horyzonty, mieć gdzieś z tyłu głowy te inne, "dziwne" znaczenia, bo nie wiadomo kiedy nasza intuicja będzie chciała po nie sięgnąć.
A że idzie dyskusja ostra, grunt, że merytoryczna, bo po to jest przecież forum.
Nie sądzę, żeby celem dyskutantów było przekabacenie oponenta na swój sposób stawiania kart .Ja odbieram ją jako argumentację własnego sposobu postępowania z kartami
Pozdrawiam słonecznie, wiosennie i radośnie
MUśmiech
Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz

Tarofides napisał(a):Twój wywód bezprzedmiotowy jest.
Raczej nazwałabym go bezcelowym. Istnieje wiele mitów dotyczących stosowania kart odwróconych i chyba nic nie jest w stanie tego zmienić.
Zamierzam zająć się zaraz wiosennymi porządkami, więc tak w skrócie napiszę: jeśli prognoza ma być pozytywna, to nie ma znaczenia jakiej metody używamy - pojawią się karty pozytywne dla danego pytania. Jeśli w talii 77 kart miałoby wydźwięk negatywny, to wylosujemy wtedy tę jedną pozytywną. Główną rolę gra tutaj Tarot i wszystko, co jest z nim związane, a nie przypadek wynikający z rachunku prawdopodobieństwa.
Zatem ilość kart postrzeganych pozytywnie i negatywnie (jako jeden z argumentów) nie ma znaczenia tym bardziej, że w zależności od pytania, rozkładu zmieniają one swoją wymowę.
Tarofides napisał(a):Mówisz do podświadomości NIE PALĘ, a ona nie wychwytuje słowa NIE i mysli o co mu chodzi z tym paleniem, pewnie chce żeby palić
Czyli spokojnie można afirmować, np: "nie mam kasy"? Żartuję Oczko To wszystko nie jest takie proste, gdyby tak było nie mielibyśmy negatywnych kodów i nie musielibyśmy zmieniać pewnych przekonań w stylu " i tak się nie uda". W głównej mierze chodzi o obraz, jaki pojawia się w naszej wyobraźni w związku ze słowami, nie o same słowa. W każdym razie nie ma to związku z kartami odwróconymi.

Lady of dreams Kwiatek , ma ewo01 Kwiatek, każdy od każdego może się czegoś nauczyć, nie uważam siebie za osobę, która posiada jakąś większą wiedzę. Ale stosuję karty odwrócone, więc piszę, co jest mi wiadomo na ten temat. Przy czym nie są to tylko moje doświadczenia.
Tarofides napisał(a):czy to pomysł pani Ch. (jej nie czytałem )
To szkoda, bo może pewne uwagi nie pojawiałyby się na forum.
Odpowiedz

Lady of dreams napisał(a):Osoba . ktora ma ambicje pisanie ksiazki czy e-booka na temat Tarota powinna zapoznac sie z wszysytkimi dostepnymi publikacjamiu na ten temat a nie traktowac je wybiorczo na zasadzie "ten autor jest be a tamten cacy", wiec komplentnym brakiem elementarnej wiedzy warsztatu naukowego wykazuje sie Admin tego forum wypowiadajac sie publicznie , ze nie czytal Alli Chrzanowskiej.
Sądzisz, że Hajo Banzhaf czytał książki pani Ch., albo inni autorzy czytają wszystkie książki Krzyk
Niestety, ale sama właśnie zdradziłaś swój kompletny brak elementarnej wiedzy na temat warsztatu naukowego. Wystarczy wziąć dowolną książkę i sprawdzić bibliografię (podaje link, bo chyba nie wiesz co to jest) i przypisy.


Cytat:Wszystko byloby Ok, gdyby Tarofides potrafil w pewnym momencie zastopowac bo temat zostal wyczerpany i "wyluszczony" grubym drukiem oraz przekazany tak merytorycznie i elementarnie, ze lepiej wytlumaczyc juz sie nie da. Niestety tak nie jest. Temat ciagle jest rozdmuchiwany dla osobistej satyskacji admina , dla jego wewnetrznej potrzeby obcowania z wiedza Goski.
Bardzo lubię obcować z wiedzą Gośki, normalnie orgazmów dostaję Hura
Wygląda na to, że nie zauważyłaś, iż temat był zakończony (było śledzić uważnie) z miłą puentą dla Gośki, która jednak pociągnęła dalej, więc jak mogłem odmówić! Oczko Bezradny

Cytat:Szkoda , ze w tej dyskusji jak rowniez w wielu innych watkach Admin nie wchodzi w tak dlugie dyskusje z innymi czlonkami tego forum. Na pewno wiele osob liczylo na jego zdanie w swoich watkach jednak nie przypominam sobie aby takie dlugie wymiany zdan czesto mialy miejsce na DB z jego udzialem.
Niestety nie mam czasu brać udziału we wszystkich dyskusjach Bezradny chociaż dyskutować lubię Plotki Na wielu tematach po prostu się nie znam, więc nie udaję alfa i omegi. Poza tym za każdym razem gdy ktoś wyraźnie napisał, że chciałby znać moją opinię, to taką otrzymał. Ja też bym chciał żeby takich wątków było więcej, ale jakoś nie ma chętnych do ich rozwijania Smutny

PS. Jeżeli chcesz "scharakteryzować admina" to załóż nowy wątek i nie śmieć tu więcej Nerwus
Odpowiedz

ma_ewa01 napisał(a):. Masz rację Lady, warto poszerzać horyzonty, mieć gdzieś z tyłu głowy te inne, "dziwne" znaczenia, bo nie wiadomo kiedy nasza intuicja będzie chciała po nie sięgnąć.

Znaczeni karty Wieża jako dom (mieszkanie) to nie jest aż takie "dziwne znaczenie" a tym bardziej przebłysk geniuszu pani Ch. Ta karta już bardzo dawno temu w niektórych wersjach Tarota była nazywana "Dom Boga" (Dom Boży) inne nazwy kojarzące się z mieszkaniem: Baszta, Twierdza, Wieża Babel, Zamek Plutona. Znaczenie Wieży jako domu/mieszkania funkcjonuje od bardzo dawna.

Cytat:A że idzie dyskusja ostra, grunt, że merytoryczna, bo po to jest przecież forum.
Nie sądzę, żeby celem dyskutantów było przekabacenie oponenta na swój sposób stawiania kart .Ja odbieram ją jako argumentację własnego sposobu postępowania z kartami
Pozdrawiam słonecznie, wiosennie i radośnie
O to właśnie chodzi, bynajmniej nie prowadzi sie dyskusji żeby kogoś przekabacić. Byłbym wielce zdziwiony, gdyby Gośka zmieniła zdanie :-o
Jednak jeżeli ktoś jeszcze nie ma wyrobionego zdania, to taka dyskusja bardzo mu sie przyda. Pozna wszystkie argumenty za i przeciw. Rozważy je i podejmie świadomą decyzję, zamiast jakiś prikaz, którego nauczył go Maestro.

pozdrawiam wiosennie Papa
Odpowiedz

Gośka napisał(a):
Tarofides napisał(a):Twój wywód bezprzedmiotowy jest.
Raczej nazwałabym go bezcelowym.
O właśnie, zabrakło mi tego słowa Ok

Cytat:Zamierzam zająć się zaraz wiosennymi porządkami, więc tak w skrócie napiszę: jeśli prognoza ma być pozytywna, to nie ma znaczenia jakiej metody używamy - pojawią się karty pozytywne dla danego pytania. Jeśli w talii 77 kart miałoby wydźwięk negatywny, to wylosujemy wtedy tę jedną pozytywną. Główną rolę gra tutaj Tarot i wszystko, co jest z nim związane, a nie przypadek wynikający z rachunku prawdopodobieństwa.
Zatem ilość kart postrzeganych pozytywnie i negatywnie (jako jeden z argumentów) nie ma znaczenia tym bardziej, że w zależności od pytania, rozkładu zmieniają one swoją wymowę.
Te kupki i rachunki, to jest takie rozwinięcie tematu, w sumie mało znaczące argumenty. Z tym co napisałaś ja sie całkowicie zgodzę, tylko że wg mnie, to przemawia za tym żeby nie odwracać kart. Jeżeli mamy wylosować tę jedna pozytywną, albo negatywną, to po co odwracać Myśli Hehe Wyśmiewacz sama argumentujesz przeciwko odwracaniu Hura


Cytat:
Tarofides napisał(a):Mówisz do podświadomości NIE PALĘ, a ona nie wychwytuje słowa NIE i mysli o co mu chodzi z tym paleniem, pewnie chce żeby palić
Czyli spokojnie można afirmować, np: "nie mam kasy"? Żartuję Oczko
No właśnie można! Tematu nie drążyłem, ale ponoć jest taka koncepcja w związku z tym i brzmi mniej więcej tak. Jeżeli czegoś chcesz, to obawiaj się że to dostaniesz. Obawa to jakby silniejsza emocja niż zwykła chęć i zadziała silniej, a podświadomość i tak skupi się na tym czego się "obawiamy" i to przyciągnie.

Cytat:To wszystko nie jest takie proste, gdyby tak było nie mielibyśmy negatywnych kodów i nie musielibyśmy zmieniać pewnych przekonań w stylu " i tak się nie uda". W głównej mierze chodzi o obraz, jaki pojawia się w naszej wyobraźni w związku ze słowami, nie o same słowa. W każdym razie nie ma to związku z kartami odwróconymi.
Jasne że to nie jest takie proste, ale wiemy, że nasz szympans nie zwraca uwagi na słowo NIE, zatem lepiej "przygłupowi" nie odwracać obrazków Paluszkiem

Cytat:
Tarofides napisał(a):czy to pomysł pani Ch. (jej nie czytałem )
To szkoda, bo może pewne uwagi nie pojawiałyby się na forum.

Nie jest tak, że nic nie czytałem, nie czytałem jej całej książki. Poza tym mam taki plan żeby przeczytać wszystkie jej książki na temat tarota, bo zamierzam przeczytać wszystkie jakie są po polsku (jej będa na końcu), potem po włosku, a potem ... naucze się angielskiego Uśmiech

Tak czy siak, te uwagi by padły, bo odnosiły się do konkretnych spraw. Nie przypominam sobie żebym ją krytykował za całokształt.
Odpowiedz

Tarofides napisał(a):Jeżeli mamy wylosować tę jedna pozytywną, albo negatywną, to po co odwracać Hehe sama argumentujesz przeciwko odwracaniu
Tłumaczyłam dlaczego odwracam karty parę postów wstecz. Postaraj się przeczytać to ze zrozumieniem.

Gośka napisał(a):Czyli spokojnie można afirmować, np: "nie mam kasy"? Żartuję
Tarofides napisał(a):No właśnie można! Tematu nie drążyłem, ale ponoć jest taka koncepcja w związku z tym i brzmi mniej więcej tak. Jeżeli czegoś chcesz, to obawiaj się że to dostaniesz. Obawa to jakby silniejsza emocja niż zwykła chęć i zadziała silniej, a podświadomość i tak skupi się na tym czego się "obawiamy" i to przyciągnie.
Czyli w tym wypadku brak kasy Uśmiech . Dyskusja na ten temat, jak widzę, również nie ma sensu.
Tarofides napisał(a):Jasne że to nie jest takie proste, ale wiemy, że nasz szympans nie zwraca uwagi na słowo NIE, zatem lepiej "przygłupowi" nie odwracać obrazków
No właśnie, już wszystko jasne. Jeśli już antropomorfizujemy podświadomość, to trudno jest współpracować z nią, mając o niej takie zdanie.
Tarofides napisał(a):jej będa na końcu
Tarofidesie, ja kończę tę dyskusję. Nie mam ochoty już brać w niej udziału i to bynajmniej nie z braku argumentów. Pozdrawiam.
Odpowiedz

Wracając do Wieży - nie będę cytować, bo wiadomoo co chodzi... Na rok ubiegły na pozycji - czego się nie spodziewasz - wypadła zarówno u mnie jak i u TŻ-ta karta Wieża. Więc tworzyłam różne domysły, zgodnie z tradycyjną koncepcją Wieży, jako czegoś nagłego ( rozstanie), dramatycznego ( wypadek) , burzącego ustalony porządek...
Znaczenie Wieży w sensie budowli - tak, ale o b u d o w a n i u w sensie czynności Myśli , to tylko u A. Ch. sie spotkałam...A przecież dobudowujemy pół domu - już mury z ziemi wyszły Zmęczony
No więc nigdy nic nie wiadomo, co sie może temu "szympansowi" przydać.
Pozdrówki
MUśmiech
Ps tak mi na gorąco przyszło do głowy- muszę tu napisać, bo mi ucieknie, sorry Taro...
Znaczenie Wieży w sensie budowania boskiego porządku - jak nie w tę stronę idzie - to sie wszystko rozpier.... i jest dramatycznie, a jeśli w tę - to pokazuje budowanie , zgodnie z koncepcją duszy.
Nie bij Adminie Prosi
Odpowiedz

Czegoś nie rozumiem ? Czyli Wieża w pozycji prostej to budowanie, a odwróconej burzenie ? Przecież to bez sensu Bezradny
Odpowiedz

Nie, nie o to chodzi. Wieża może być burzeniem lub budowaniem w zależności od tego jak się ma to, co robisz do boskich zamysłów wobec Ciebie, mówiąc najprościej. Jeśli droga, którą idziesz jest zgodna z "wytycznymi" Twojego Wyższego Ja- może być budowanie (boskiego porządku), jeśli nie jest - to ruina, burzenie itp. żeby z tej drogi Cię zawrócić i skierować ku temu, co dla Ciebie najlepsze.
Ja nie odwracam kart, więc wyczuwam to z rozkładu, z tego, co podpowiada intuicja, z ogólnego odczucia w danym momencie tej karty. Być może ten, kto odwraca, jakoś inaczej to sobie układa z kartami
MUśmiech
Odpowiedz

MałaMi napisał(a):Czegoś nie rozumiem ? Czyli Wieża w pozycji prostej to budowanie, a odwróconej burzenie ? Przecież to bez sensu Bezradny

Wedlug mnie wszystko jest z sensem...tak jak wszystko moze byc bez sensu. Wszystkie znaczenia , ktore wyczytalismy od innych ujelabym tak "teorie to my znamy". Wszystkie dyskusje na temat sa zarowno celowe , jak i bezcelowe. Czy ktos wrozy z kart prostych czy odwroconych to naprawde nie ma znaczenia. Jednemu to pomaga innemu przeszkadza, a jeszcze innemu jest niepotrzebnie. Karty przeciez sa tylko narzedziem i bez wzgledu na to ile i jakie znaczenia poznalismy do tej pory, mozemy krotko to ujac tak "teorie juz znamy a reszte odpowiedzi jest w nas samych". Zatem nie spierajmy sie o to co, kto i w jakiej ksiazce napisal...to naprawde niewazne...dopisujmy codzienie nasze wlasne nowe znaczenia kazdej karty... Buźki
Odpowiedz

Gośka napisał(a):
Cytat:
Gośka napisał(a):Czyli spokojnie można afirmować, np: "nie mam kasy"? Żartuję
Tarofides napisał(a):No właśnie można! Tematu nie drążyłem, ale ponoć jest taka koncepcja w związku z tym i brzmi mniej więcej tak. Jeżeli czegoś chcesz, to obawiaj się że to dostaniesz. Obawa to jakby silniejsza emocja niż zwykła chęć i zadziała silniej, a podświadomość i tak skupi się na tym czego się "obawiamy" i to przyciągnie.
Czyli w tym wypadku brak kasy Uśmiech . Dyskusja na ten temat, jak widzę, również nie ma sensu.
Każda dyskusja (wymiana poglądów) ma sens. W tym przypadku nie ma mowy o BRAKU kasy Nie W pracy z podświadomością trzeba być naprawde precyzyjnym. Nie było tu słowa BRAK, mamy słowa NIE (którego szympans nie ogarnia), słowo MAM (mieć) i słowo KASY (pieniądze). Podświadomość nie przetwarza komunikatów na inne wyrażenia. Dam przykład i dalej bedę antropomorfizował.

Nauczylismy psa przynosić kapcie. Mówimy do Reksia "przynieś kapcia" i on przynosi Kotek
Teraz wołamy naszego pieska i mówimy "nie przynieś kapcia!" i co Myśli Reksio przyniesie kapcia! Hura bo tyle zrozumiał Krzyk
Możesz mu powiedzieć "przynieś kapcia! to dostaniesz po łbie!" Reksio przyniesie kapcia Kotek bo nie zrozumiał całości wypowiedzi i olał niezrozumiałą część jako nieistotną. Za każdym razem gdy mówimy o przynoszeniu kapcia Reksio leci i przynosi, nie przejmując sie pozostałymi wyrażeniami, których nie rozumie.


Cytat:
Tarofides napisał(a):Jasne że to nie jest takie proste, ale wiemy, że nasz szympans nie zwraca uwagi na słowo NIE, zatem lepiej "przygłupowi" nie odwracać obrazków
No właśnie, już wszystko jasne. Jeśli już antropomorfizujemy podświadomość, to trudno jest współpracować z nią, mając o niej takie zdanie.
Podswiadomość można porównac do szympansa, albo do małego dziecka i to, że jest niezbyt inteligentna, to wiadomo z psychologii.
To jest wiedza o podswiadomości, ale czym innym jest jej traktowanie. To że psa można nazwać przygłupem w porównaniu do naszej inteligencji, nie oznacza złego traktowania. Każdy kto kocha zwierzęta wie o co chodzi i tu działa podobna "relacja"

Cytat:
Tarofides napisał(a):jej będa na końcu
Tarofidesie, ja kończę tę dyskusję. Nie mam ochoty już brać w niej udziału i to bynajmniej nie z braku argumentów. Pozdrawiam.
OK, dzięki za każdą wypowiedź Kwiatek
Odpowiedz

Dyskusja na temat Wieży została skopiowana do wątku Wieża i tam jedziemy dalej Uśmiech
Odpowiedz

Ja mam podobne zdanie jak część osób - karty w pozycji normalnej mają pełną paletę znaków i znaczeń, odwrócone nie wnoszą nic nowego moim zdaniem, może jest nawet z nimi gorzej bo trzeba się nagłowić, żeby znaczenie karty odwrócić. Gdybym miało pokazać się dane znaczenie, to będzie to odpowiednia karta w normalnym położeniu.
Niemniej jeśli ktoś posługuje się odwróconymi, to szacunek, ma super opanowane karty i dobrze je poznał. Ok
Puenta - normalne i odwrócone mają taki sam przekaz, ale odwrócone wprowadzają mały chaos, dłużej trwa interpretacja.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości