Karty odwrócone

Żubrówka napisał(a):Ale dlaczego z odwróconej 9 pentakli wynika, że osoba jest samotna?

Żubrówko, myślę, że dlatego, że wśród znaczeń 9-ek krąży opinia, że zwykle wskazują na rys samotności Uśmiech A odwrócona, jak rozumiem - ma potęgować ten aspekt, czynić z tego problem. Podobnie jak 9 Kielichów coraz częściej chyba jest traktowana jako szczęście, ale z jakimś brakiem, przeżywane w pojedynkę, którą dopełnia dopiero 10-ka Kielichów (i analogicznie z 10 Monet).

Już kiedyś miałam ochotę coś tu dopisać w tym temacie, dałam sobie spokój, ale może jednak warto do tego wrócić. Mam tutaj na myśli również przykład podany przez Gosię:

Cytat:Zastanówcie się jakie cztery karty (tylko w pozycji prostej) można odczytać w następujący sposób:

W chwili obecnej kobieta jest samotna, brakuje jej kontaktu z przyrodą (czyli mieszka w mieście) i nie posiada oszczędności. Naturalny cykl funkcjonowania jej organizmu jest zaburzony. Wciąż czuje ból po zdradzie, której doświadczyła dawno temu, na tyle dawno aby czas zaleczył rany, ale emocje nadal przysłaniają jej rozsądne myślenie. Nie powinna się teraz tym zajmować. Aktualnie powinna się skupić na szukaniu dofinansowania, instytucji/osoby, która wspomoże ją finansowo, ponieważ niebawem rozszerzy kontakty, otworzą się przed nią nowe perspektywy, dzięki czemu będzie mogła zwiększyć zakres działania. Będzie potrzebowała pieniędzy aby wykorzystać te możliwości. Możliwe, że nieodzowna będzie podróż zagraniczna w interesach. Cel, na który się wówczas ukierunkuje będzie miał dużą szansę realizacji.
I rozkład:
1. punkt wyjścia, tu się teraz znajdujesz; 9 Monet odwr.
2. to jest teraz nieistotne, tym nie powinieneś się zajmować; 3 Mieczy odwr.
3. to jest teraz ważne, to powinieneś robić; As Monet
4. to będzie Twoim następnym doświadczeniem (jak tam dotrzesz możesz zrobić następny rozkład); 3 Buław
Odpowiada na pytanie "Co jest teraz ważne?".


Co prawda nie stosuję kart odwróconych, ale nie przeszkadza mi, jeśli ktoś takie stosuje. Jednak co do samej interpretacji tego rozkładu, który został opisany, to coś mi nie gra w takim sposobie interpretowania kart. Pisząc "w taki" mam na myśli tak literalne, schematyczne trzymanie się najbardziej utrwalonych (niemal obrazkowych) znaczeń, jakie niesie ze sobą każda z kart. A już zwłaszcza właśnie w moim odczuciu 9-ka Monet została potraktowana niesprawiedliwie - co nie znaczy, że czyjaś interpretacja nie była zgodna z prawdą! ona mogła oznaczać w owej sytuacji to co oznaczała, ale patrząc na ten rozkład, interpretacja została zrobiona "karta po karcie", z 9 Monet jako wychodzącą. A nie zawsze 9 Monet oznacza to, co zostało przedstawione. Doskonale rozumiem te wszystkie elementy, które zostały dostrzeżone w karcie i użyte do interpretacji: na karcie 9 Monet w taliach opartych na RW stoi w centralnym miejscu kobieta, jest sama i wygląda na taką, której z tym dobrze (kobieta jest sama, a że w negatywie - samotna), stoi w ogrodzie, wśród winogron, liści, ptak siedzi na jej ręku (stąd kontakt z przyrodą, a ponieważ w negatywie: brak jej tego kontaktu), ogród to miejsce wskazujące na obfitość, dostatek, dobrobyt, w którym pracuje się, aby zebrać pewien plon (więc kapitał, który posiadamy, możemy nim dysponować, żyjemy w komforcie, dostatku, a że tutaj w negatywie - nie ma tego zaplecza, brak owego dobrobytu, chociaż jeszcze nie ma biedy i jałowości finansowej). Na karcie kobieta jest szczęśliwa, z całej karty bije komfort, piękno przyrody dopełnia piękno kobiety, wszystko jest na swoim miejscu (harmonia przeniesiona na sferę zdrowia, a że w negatywie - cykl jest zaburzony - w tym jednym miejscu powiedziałabym, że do tego wniosku mogła przyczynić się leżąca obok odwrócona 3 Mieczy, ponieważ silne emocje mogą zaburzać i zdrowie).

Wszystkie te elementy można odnaleźć w karcie 9 Monet, ale czy kiedy ta karta pokazuje się w rozkładzie, należy je wszystkie wymieniać i przypasowywać do danej sytuacji? Czy odwrócona 9 Monet nie mogłaby np. mówić o tym, że wcześniej posiadała własny, niewielki ośrodek wypoczynkowy z ogrodem w małej miejscowości, prowadziła własny biznes w branży turystycznej, mieszkała tam i dbała o to, obecnie jednak znajduje się w sytuacji, w której biznes zdecydowanie podupada, nie ma wystarczających środków, aby zainwestować w potrzebną promocję, reklamę itp., co naturalnie prowadzi ją do bólu głowy, nerwów i stresów? Czy odwrócona 9 Monet mówi zawsze o braku kontaktu z przyrodą? Nie może oznaczać, w przeciwieństwie do 9 Monet w pozycji prostej (piękny, zadbany ogród, dbanie o najbliższe otoczenie, dekorowanie tej przestrzeni) - miejsca zapuszczonego, upadającego, które więdnie, chyli się ku ruinie...? I dlaczego odwrócona 9 Monet jest interpretowana jako karta samotności, a nie jako karta żalu/straty za niezależnością?

Takie były moje refleksje po odczytaniu opisu oraz ujrzeniu kart Uśmiech Nie ma to co prawda związku z odwracaniem kart lub nie, ale nie zawsze "obrazek z karty" da się przenieść i nałożyć na konkretną sytuację, bo nie wszystkie miejsca będą się stykały... Stąd już tylko krok do wpierania komuś czegoś "w oparciu o karty" Oczko

A wracając do samej 9 Monet... - myślę, że jest pewna subtelna różnica między odbieraniem tych kart jako kart samotności, a tym, jaką energię faktycznie ukazują. W 9-kach ważny jest na pewno aspekt JA (lub analogicznie MY) a reszta. 9 Monet to w moich rozkładach typowa karta ślubów z weselami, przede wszystkim dobrobytu, choćby i na pokaz. To wszak karta sytego ego, zadowolenia z siebie, ze swojej sytuacji... Może obejmować jedną osobę, ale może też wskazywać na określoną grupę - jesteśmy sami, ale dobrze nam z tym.
Odpowiedz

Żubrówka napisał(a):Ale dlaczego z odwróconej 9 pentakli wynika, że osoba jest samotna
9tki kojarzą się z Pustelnikiem, osoba na karcie jest sama, jedną z negatywnych realizacji wibracji 9 jest samotność, a w przypadku tego rozkładu również dlatego, że wciąż rozdrapuje zdradę, której doświadczyła w przeszłości (3 mieczy (o))- więc raczej nie jest w związku.
Gandera napisał(a):jestem "bez skóry".
Gandero, to przypadłość ludzi wrażliwych, którzy jak na pewno wiesz, często "widzą i czują więcej", więc ma to również i swoje plusy Uśmiech . Ale wiem, że nie jest łatwo Pociesza
Le Stelle napisał(a):Jednak co do samej interpretacji tego rozkładu, który został opisany, to coś mi nie gra w takim sposobie interpretowania kart. Pisząc "w taki" mam na myśli tak literalne, schematyczne trzymanie się najbardziej utrwalonych (niemal obrazkowych) znaczeń, jakie niesie ze sobą każda z kart. A już zwłaszcza właśnie w moim odczuciu 9-ka Monet została potraktowana niesprawiedliwie - co nie znaczy, że czyjaś interpretacja nie była zgodna z prawdą! ona mogła oznaczać w owej sytuacji to co oznaczała, ale patrząc na ten rozkład, interpretacja została zrobiona "karta po karcie", z 9 Monet jako wychodzącą.
Le Stelle, oczywiście każdy interpretuje karty w/g swoich metod. Często osoby wróżące używają sformułowania "karty mówią". A w jaki sposób karty mówią? Za pomocą obrazka, cyfry, żywiołu, usytuowania, itd. Zatem pozwólmy tym kartom "mówić" jak najwięcej, zwracając uwagę na wszystko co jest związane z daną kartą, czemu nie zaprzeczają inne karty, aby wyłonić sens pojawienia się jej na danej pozycji w danym rozkładzie. Unikniemy wtedy zjawiska nadinterpretacji.
Le Stelle napisał(a):Wszystkie te elementy można odnaleźć w karcie 9 Monet, ale czy kiedy ta karta pokazuje się w rozkładzie, należy je wszystkie wymieniać i przypasowywać do danej sytuacji?
W odwróconej 9 Denarów można znaleźć jeszcze wiele innych elementów. Wymieniłam tylko te, które zgadzają się z całością rozkładu i/lub moją intuicją.
Le Stelle napisał(a):Czy odwrócona 9 Monet nie mogłaby np. mówić o tym, że wcześniej posiadała własny, niewielki ośrodek wypoczynkowy z ogrodem w małej miejscowości, prowadziła własny biznes w branży turystycznej, mieszkała tam i dbała o to, obecnie jednak znajduje się w sytuacji, w której biznes zdecydowanie podupada, nie ma wystarczających środków, aby zainwestować w potrzebną promocję, reklamę itp., co naturalnie prowadzi ją do bólu głowy, nerwów i stresów?
Myśli Może mogłaby Myśli, natomiast pozycja 1 w tym rozkładzie wskazuje sytuację obecną, więc mówienie na jej podstawie o przeszłości może być ryzykowne. Reszta to kwestia indywidualnej interpretacji. W moich rozkładach tego typu 3 Mieczy raczej wskazuje zranione serce (w ramach ciekawostki ta karta określa też często: znak, logo, emblemat, herb), natomiast 9 Mieczy - ból głowy, nerwy, stres. Jeśli reklama byłaby czymś, na czym należy się skupić: 3 Buław pojawiłaby się na pozycji nr 3. Tak samo kwestie upadającego biznesu - jak dla mnie musiałyby się pojawić tutaj inne karty.
Le Stelle napisał(a):Czy odwrócona 9 Monet mówi zawsze o braku kontaktu z przyrodą? Nie może oznaczać, w przeciwieństwie do 9 Monet w pozycji prostej (piękny, zadbany ogród, dbanie o najbliższe otoczenie, dekorowanie tej przestrzeni) - miejsca zapuszczonego, upadającego, które więdnie, chyli się ku ruinie...?
Żadna karta nic nie "mówi" zawsze, przynajmniej w moim przekonaniu Uśmiech . Może również oznaczać miejsce, które opisałaś, działanie przeciw przyrodzie, naturze, w niewłaściwy sposób zdobyte pieniądze, etc.
Le Stelle napisał(a):I dlaczego odwrócona 9 Monet jest interpretowana jako karta samotności, a nie jako karta żalu/straty za niezależnością?
A dlaczego miałaby być tak interpretowana w tym rozkładzie?
Le Stelle napisał(a):ale nie zawsze "obrazek z karty" da się przenieść i nałożyć na konkretną sytuację, bo nie wszystkie miejsca będą się stykały... Stąd już tylko krok do wpierania komuś czegoś "w oparciu o karty"
Czasami do sytuacji pasuje obrazek, czasami element. Często osoby, które widzą jakąś kartę mówią: "O, to ja! Ja tak mam". Uśmiech Natomiast jednak dobrze jest opierać się o karty, a nie o Kosmos, chyba, że ktoś ma zdolności do jasnowidzenia. Jeśli chodzi o wpieranie komuś czegoś, jeśli ktoś ma takie skłonności, to metoda jaką stosuje (czy zwraca uwagę na obrazek, czy nie) tego nie zmieni.

Na koniec jeszcze chciałabym dodać, że omawiany rozkład jest przykładem z życia wziętym, tak więc realizacja kart w opisany sposób została potwierdzona w rzeczywistości.
Odpowiedz

Gosiu Buziak , ta sytuacja miała byc zilustrowana kartami prostymi Napisałaś:
"...Zastanówcie się jakie cztery karty (tylko w pozycji prostej) można odczytać w następujący sposób: ..."
Czyli o co chodziło w tym ćwiczeniu? Może o to, że odwrócone pokazują sytuację
dokładniej i bardziej szczegółowo?
Myślę, że pomimo ustalonych znaczeń każdy postrzega daną kartę poprzez swoje własne doświadczenie... Dlatego różne karty mogą opisywać tę samą sytuację u różnych osób. Sądżę też, że można z prostych kart można odczytać również bardzo dokładnie odp kart. Wszystko zależy od talentu czytającego.
A talent to podobno 98% pracyUśmiech, więc warto ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyćUśmiech
Pozdrawiam serdecznie Buźki
MUśmiech
Odpowiedz

Ja bym dodała intuicji Uśmiech
Odpowiedz

Gosiu, napisałam po prostu, jakie myślenie uruchomiło mi się po przeczytaniu historii i ujrzeniu kart Uśmiech Chodzi o szereg wątpliwości, jakie miałabym ja, patrząc na karty: wszak każda ma bardzo wiele znaczeń i właśnie sztuką jest wybrać spośród wielu aspektów te, które ukazują problem/sytuację. Cały rozkład został zamieszczony w celu dopasowania historii do kart, wydźwięk tego zadania trącał - w moim subiektywnym odczuciu - trochę za bardzo logiczno-analitycznym przekładaniem każdej z kart na określone znaczenia. Jak napisałam poprzednio, nie kwestionuję słuszności i zgodności takiej interpretacji z faktyczną sytuacją! Uśmiech
Ale - tak samo, jak można odrzucać propozycję innej karty do wyrażenia określonego problemu (np. 5 Monet zamiast odwróconej 9 Monet), w drugą stronę - można zastanawiać się, dlaczego 9 Monet ma być postrzegana właśnie w taki sposób, w jaki została zinterpretowana? W mojej wymyślonej interpretacji wymyślona kobieta nadal żyła/żyje w tym miejscu, które kiedyś było w rozkwicie, a obecnie podupada i chociaż samo w sobie ma potencjał, staje się źródłem jej problemów (dlatego nie chodzi tutaj o wpływ przeszłości). Można oczywiście iść dalej, że dlaczego w takim razie pokazała się 3 Mieczy, a nie np. 5 Monet czy inna karta... - jednak Tarot nie jest matematyczno-logiczną układanką i, co widać nieustannie, przeróżnymi kombinacjami potrafi przedstawić tę samą istotę...

Można w nieskończoność ciągnąć przykład mojej wymyślonej kobiety z problemem biznesowo-mieszkaniowym - bo wg Ciebie kartą reklamy mogłaby być 3 Buław i wtedy powinna być na pozycji 3 itd... Mogłoby być tak, ale czy musi tak być? akurat ja widziałam dalszy ciąg w ten sposób: skupić musi się na pieniądzach, As Monet oznacza trudne decyzje finansowe, ponieważ 3 Mieczy - kobieta sama nie wie, co robić, boli ją trudna sytuacja i ciężko jej podjąć jakiekolwiek działanie, a As Monet mówi: czas zejść na ziemię, pieniądze są w tej chwili najważniejszą kwestią, wskazuje na rozważenie wszystkich możliwych opcji, za i przeciw każdej z możliwych dróg pozyskania pieniędzy, As Monet ma swoje zaczepienie zarówno w tym, co jest teraz (sytuacja problemowa), ale też koreluje z 3 Buław - jest przed Tobą możliwość, ale musisz zostawić to miejsce, opuścić je, przynajmniej na jakiś czas, co jest trudne (3 Mieczy). Wyjazd przynosi jakąś możliwość finansowego dźwignięcia się.

As Monet przy 3 Mieczy i 3 Buław może również sugerować możliwość spieniężenia całego biznesu i przeniesienia w inne miejsce, więc chociaż nie pokazują sprzedaży nieruchomości, sugerują w 3 Buław, że powinna zacząć się rozglądać za lepszą lokalizacją, patrzeć przed siebie, zamiast w stagnacji przeżywać obecną sytuację. 3 Buław jako przyszłość pokazuje, że taki czas jest przed nią, ale im wcześniej uświadomi to sobie, tym lepiej. As Monet przy 3 Buław jako ogólnie rozglądanie się, poprzez wszelkie możliwe sposoby, za kasą, bo - odwrócona 9 Monet - jeśli nie wyjdzie z tego impasu, będzie coraz gorzej, a samo życie i tak prędzej czy później postawi ją przed koniecznością takich poszukiwań.

Takie historie interpretacyjne można przecież wymyślać... A ponieważ można je wymyślać, można naprawdę dopasować to tak, że każda karta będzie pasowała Uśmiech Bo chyba nie twierdzisz, że do jednego rozkładu pasuje tylko jedna interpretacja? Uśmiech Ja uważam, że te same karty w tym samym rozkładzie dla dwóch różnych ludzi przedstawiają co innego...

I właśnie, w takim wypadku - ogólny wydźwięk całej historii będzie mniej lub bardziej podobny, szkielet, jaki wyznaczają podstawowe znaczenia pozostaje ten sam, ale jednak historie same w sobie są nieco inne. I do tego zmierzam. W mojej ocenie wszystko sprowadza się do tego, że interpretacja to nie jest podstawianie kolejno wszystkich schematycznych znaczeń określonej karty.
Odwrócona 9 Monet może wskazywać te wszystkie aspekty, jakie wymieniłaś, ale nie musi Uśmiech Świetnie, że je wychwyciłaś, kiedy interpretowałaś karty, i gratuluję Ci tego, że wszystkie informacje zostały potwierdzone...

Moje "ale" jest zwyczajnie takie, że ten przykład niczego nie udowadnia Oczko Przynajmniej subiektywnie mnie, ponieważ ja, kiedy interpretuję karty, wystrzegam się nadmiernego, jednoznacznego określania, co konkretnie dana karta ma tutaj znaczyć, wolę termin "karta wskazuje energie takie a takie...", "może mówić o..." itd. Uśmiech

No i chyba tylko program komputerowy nie opiera się w interpretacjach o Kosmos Oczko Oczywiście, wiem, co miałaś na myśli Oczko

Cytat:Zatem pozwólmy tym kartom "mówić" jak najwięcej, zwracając uwagę na wszystko co jest związane z daną kartą, czemu nie zaprzeczają inne karty, aby wyłonić sens pojawienia się jej na danej pozycji w danym rozkładzie. Unikniemy wtedy zjawiska nadinterpretacji.
Nadinterpretacja może zdarzyć się również wtedy, kiedy karty nie przeczą sobie wzajemnie Uśmiech

I Gosiu, nie polemizuję z Tobą na styl pracy ani szukanie znaczeń. Jedynie takie właśnie miałam myśli, kiedy sobie czytałam powyższe posty wcześniej. Żyjemy w czasach ogromnej komercjalizacji wróżb i nieraz zdarzało mi się widzieć takie schematyczne interpretacje, zwłaszcza z małej ilości kart (np. 3; ogólnie chyba dlatego też preferuję rozkład na więcej kart, gdzie po prostu od razu pokazuje się cały kontekst i łatwiej zrozumieć, co konkretnie dana karta prezentuje sobą...), gdzie z 1 karty może wynikać wszystko Oczko Od razu kojarzy mi się coś, co można nazwać "syndromem 3 Kielichów" (jak to się zmienia, jestem pewna, że kiedyś można to było nazwać "syndromem XIII karty" Głupek ) Rotfl naczelna interpretacja bywa druzgocząca - romans. Dlatego właśnie do interpretacji trzeba koniecznie włączać mózg i ostrożnie z prezentowaniem wszystkiego, co kojarzy się z daną kartą. Ot i tyle...
Odpowiedz

ma_ewa01 napisał(a):Czyli o co chodziło w tym ćwiczeniu? Może o to, że odwrócone pokazują sytuację
dokładniej i bardziej szczegółowo?
Tak Ma_ewo01, dokładnie. Pozdrawiam również Kwiatek .

Le Stelle, jeśli chodzi o interpretację, to po prostu inaczej postrzegamy karty, jak pisałam wcześniej są to kwestie indywidualne. Ten rozkład często realizuje się w dwa, trzy tygodnie, więc interpretacja jest też inna niż w przypadku rozkładu na parę lat.
Moim priorytetem jest uzyskanie jak najbardziej dokładnego odczytu z kart, z uwzględnieniem wszystkich aspektów. I do tego są mi potrzebne karty proste i odwrócone w rozkładzie. Tyle tutaj chciałam wyjaśnić na podstawie zamieszczonego przykładu.
Odpowiedz

Co mnie dzis zastanowilo...
Rozumiem ze kazdy tarocista inaczej odczyta odwrocona karte...ale

Ciekawe dlaczego jeden i ten sam tarocista ,pan JWS, sprzecznie, interpretuje jedna i ta sama karte( bo przyplyw gotowki a jej utrata pieniedzy to chyba dwie rozne rzeczy)

oto co znalazlam na temat np 7 monet u Niego w ksiazce: ''Tarot, karty ktore wroza''
''Odwrócona: Niezadowolenie z pracy. Złe wyniki. Utrata nagrody, pieniędzy, dobytku. Niezadowolenie ze stanu posiadania. Poczucie zubożenia. Frustracja spowodowana brakiem pieniędzy.''


a tu co znalazlam w jego najnowszej wydanej pozycji , ktora mam dzieki pomocy Goski: Tarot, arkana male ( wyd Kolpap):

''jednorazowy przyplyw gotowki. Nagroda, wygrana, premia. Nieoczekiwane pieniadze. Poczucie straty.''



Z powodu tych sprzecznych interpretacji, gdy pytalam kart, czy Kasha dostanie odszkodowanie i jako odpowiedz wypadla 7 monet odwrocona, to nadala nie jestem pewna, dostanie ,czy nie?
Odpowiedz

Adela napisał(a):Ciekawe dlaczego jeden i ten sam tarocista ,pan JWS, sprzecznie, interpretuje jedna i ta sama karte( bo przyplyw gotowki a jej utrata pieniedzy to chyba dwie rozne rzeczy)
Pewnie w ciągu tych 22 lat, które dzielą jedną i drugą książkę doszedł do nowych wniosków, stąd inne słowa-klucze. Uśmiech Interpretacje tej samej karty odwróconej w zależności od pytania i rozkładu, mogą być sprzeczne. 7 Denarów to karta małego lecz stałego dochodu, w odwróceniu może oznaczać, że np: renta zostanie odebrana, więc będzie to strata pieniędzy. Jest to także karta oczekiwania na pieniądze, więc w odwróceniu oczekiwanie może się przedłużać (stąd frustracja) lub można się w ogóle nie doczekać. Odwrotnością czekania jest także sytuacja, w której coś jest nieoczekiwane, stąd premia, nagroda, nieoczekiwane pieniądze. W zależności od pytania , usytuowania w rozkładzie, otoczenia trzeba intuicyjnie znaleźć odpowiednie znaczenie.
Adela napisał(a):Z powodu tych sprzecznych interpretacji, gdy pytalam kart, czy Kasha dostanie odszkodowanie i jako odpowiedz wypadla 7 monet odwrocona, to nadala nie jestem pewna, dostanie ,czy nie?
Jeśli czeka na nie, to czekanie może się przedłużyć i pieniądze mogą być niewielkie, jeśli w ogóle. Taka byłaby moja interpretacja, jeśli byłby to mój rozkład. Natomiast jeśli Ty miałaś pozytywne odczucia, gdy odkryłaś tę kartę, to może przesłanie jest odwrotne. Uśmiech
Odpowiedz

Gośka napisał(a):
Adela napisał(a):Z powodu tych sprzecznych interpretacji, gdy pytalam kart, czy Kasha dostanie odszkodowanie i jako odpowiedz wypadla 7 monet odwrocona, to nadala nie jestem pewna, dostanie ,czy nie?
Jeśli czeka na nie, to czekanie może się przedłużyć i pieniądze mogą być niewielkie, jeśli w ogóle. Taka byłaby moja interpretacja, jeśli byłby to mój rozkład. Natomiast jeśli Ty miałaś pozytywne odczucia, gdy odkryłaś tę kartę, to może przesłanie jest odwrotne. Uśmiech
wyglada na to , ze zinterpretowalam podobnie jak zaproponowalas Uśmiech widac od razu, ze kurs robilysmy u tego samego pana Oczko

(cytat z mojego watku 'Kacik dobrych wrozb'):
Adela napisał(a):
Kasha40 napisał(a):pytanie: czy kancelaria prawna podejmie się mojej sprawy o odszkodowanie w pracy?
i czy dostanę to odszkodowanie?
to tyle Kasia 2.7.71

dziękuję bardzo! Kwiatek

czy kancelaria sie podejmie twojej sprawy..? 10 bulaw- podejmie sie z trudem ale podejme, choc latwo nie bedzie.
Czy dostaniesz to odszkodowanie? 7 monet odwrocona- mysle, ze nie dostaniesz, lub za malo dostaniesz, sprawa sie przeciagnie.

pozdrawiam cie Gosiu, bo nie wiem kiedy znowu bede miec internet, aby tu napisac Buźki
Odpowiedz

Witam,
niedawno rozpocząłem przygodę z Tarotem i mam prośbę o poradę w sprawie nurtującej mnie po przeczytaniu kilku artykułów.
Otóż niejasność dotyczy odwróconych kart... Widzę że są dwie szkoły... Jedna interpretuje odwrócone karty, co czyni Tarot złowieszczym
druga zaś zakłada że w kartach jest równowaga pomiędzy kartami które przestrzegają a tymi które głoszą dobro więc dodatkowa interpretacja jest zbędna.
Proszę o Wasze opinie na ten temat, ponieważ nie chce popełnić na początku błędu.
Proszę również o ewentualny patronat Mentora który mógłby poprowadzić moją naukę Tarota.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Właczylam Twój post do tematu, ktory juz mamy na forum...poczytaj...
Zanim załozysz nowy watek, sprawdzaj w odpowiednich działach, czy już na ten temat bylo pisane...i dopiero dopytuj o to, czego tam nie ma, a ciebie interesuje...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

krystyna napisał(a):Właczylam Twój post do tematu, ktory juz mamy na forum...poczytaj...
Zanim załozysz nowy watek, sprawdzaj w odpowiednich działach, czy już na ten temat bylo pisane...i dopiero dopytuj o to, czego tam nie ma, a ciebie interesuje...
Ooooo dziękuję.... nie znalazłem tego wątku za pierwszym razemSmutny PrzepraszamUśmiech
Odpowiedz

Kochani próbowałam pracować z odwracaniem kart, ale nie wiem jak miałabym je tasować, żeby być fer i dać im szansę się odwrócić.
Stąd moje pytanie : Może mi ktoś powie jak tasujecie karty gdy pracujecie na odwróconych?
I dwa: jeśli pracujecie na prostych kartach, to skąd wiecie kiedy czytać ich wersję "odwrotną" (jakby były odwrócone)? Intuicyjnie?

Pozdrawiam
Odpowiedz

To zależy jak się umówisz z kartami. Przy prostych są karty. które też są "negatywne".
A jak z odwróconymi pracujesz to tasuj normalnie.
Odpowiedz

Żeby później nie było: niniejsza wiadomość nie jest formą ataku, acz życzliwego zdziwienia i tak należy ją traktować.
pukka napisał(a):nie wiem jak miałabym je tasować, żeby być fer i dać im szansę się odwrócić.
A od kiedy na siłę, a raczej stosując Twoją nomenklaturę pragniemy być fer, i odwracamy to co postanowiło się nie odwrócić? No i fer wobec kogo? Nas? Kart? Osoby, której wróżymy?

pukka napisał(a):Stąd moje pytanie : Może mi ktoś powie jak tasujecie karty gdy pracujecie na odwróconych?
I dwa: jeśli pracujecie na prostych kartach, to skąd wiecie kiedy czytać ich wersję "odwrotną" (jakby były odwrócone)? Intuicyjnie?
Nie stosuję odwróconych, czytam tylko pozycje proste, nie widzę w sensu by spiętrzać mniej dobre wiadomości, które karty niosą. Jak całe towarzystwo lub jego większość w rozkładzie wychodzi mało przyjemne i jeszcze pojawi się odwrócona karta, to znak, że odpowiedź kart nie będzie kolorowa, i nie ma sensu czytać najbardziej optymistycznej wersji.

Może jeśli chcesz czytać i odwrócone karty to zamiast tasować je w dłoni spróbuj rozsypać karty i losować z rozsypanki? I czytać je tak jak je wylosujesz? Zmniejsza to ryzyko domniemanej faworyzacji części kart... Jednak jeśli się uczysz, to może jednak warto opanować najpierw proste, a później poszerzać warsztat o odwrócone?
Odpowiedz

jak odwrócić karty ?

całą talię w pozycji prostej podzielić na pół ( mniej więcej ) - czyli przeciąć kciukiem talię w połowie i rozdzielić talię na dwie części ( "kupki" )

jedną z tych 2 części przekręcić o 180* ( czyli do góry nogami )

kupki znowu połączyć w całą talię i dokładnie wytasować Kotek
Odpowiedz

Kasiu czyli normalnie tak samo jak ludzi tasujący zwykłe karty.....
Odpowiedz

Nie sądzę, że karty można do czegoś zmusić, bo jak nie będą chciały, to nic nie powiedzą.
Użycie słowa "Fer" w moim mniemaniu miało oznaczać - dać możliwość kartą łatwiejszej komunikacji ze mną.
Odbieram karty jakby do mnie mówiły, rozmawiały ze mną. Chcę spróbować z nimi pogadać na sposób "odwracania" i stąd moje pytania Uśmiech
Oglądając filmy o tarocie zauważyłam, że różnie tasowane są karty: okręcane między dłońmi, mieszane na stole, chciałam podpytać jakie są wasze doświadczenia Oczko
Dziękuję Kasha... odwracanie jednej z rozdzielonych kupek kart, to fajny sposób Buziak

Pozdrawiam
Odpowiedz

To jak tasujesz karty to sprawa indywidualna, tasuj tak jak czujesz, że jest fair i do momentu, gdy uznasz, że są gotowe.
pukka napisał(a):...I dwa: jeśli pracujecie na prostych kartach, to skąd wiecie kiedy czytać ich wersję "odwrotną" (jakby były odwrócone)? Intuicyjnie?...
Czasem zależy to od kontekstu pytania, czy pozycji w rozkładzie. Poza tym jest taka tradycja od czasu Crowley'a i Towarzystwa Złotego Brzasku mówiąca o tym jak na siebie wzajemnie wpływają karty sąsiadujące. Karty w tym samym kolorze po każdej stronie wzmacniają jej znaczenie, na dobre lub złe w zależności od ich naturalnego charakteru. Karty przeciwnej natury po obu stronach mogą znacznie osłabić, na dobre lub złe.
Miecze i Monety są wzajemnie wrogie.
Buławy i Puchary wzajemnie wrogie.
Miecze są przyjazne z Pucharami i Buławami.
Buławy są przyjazne z Mieczami i Monetami.
Jeśli karta wchodzi między dwoma innymi, które są wzajemnie sprzeczne, to nie mają one na nią żadnego wpływu.
Rycerz czy Dama pokazuje najczęściej aktualne osoby związane ze sprawą o którą pytamy, ale Król czasem reprezentuje nadejście, albo odchodzenie spraw w zależności od kierunku w którym patrzą. Paź może pokazywać opinie, myśli, wiadomości i idee albo w zgodzie, albo przeciwne w sprawie. Mam nadzieję, że powyższe reguły pomogą w rozumieniu rozkładów i grup kart.
Odpowiedz

A ja nie odwracam kart specjalnie i tasuje je normalnie,ale czasem kiedy chca mi cos zasygnalizowac to wyciagam ja (o dziwo!!)bo sama jestem zdziwiona skad i jak to mozliwe,w pozycji odwroconej.Tym bardziej,ze zazwyczj staram sie miec karty poukladane w pozycji prostej bo tez jeszcze sie ucze.
Odpowiedz

W ezo tv niektóre wrózki mieszaja karty na stole ale powstaje zbyt duzy bałagan tym bardziej jezeli karty sa większych gabarytów niz standardowe no i trudno jest pomieszać 78 kart tarota.
Ja odwracam jedynie karty klasyczne a robie to w taki sposób że dziele karty mniej wiecej na połowe , odwracam i tasuje , pózniej znowu na połowe , odwracam i tasuje i tak kilka razy Uśmiech
Tarota nie posiadam, kiedys miałam ale kart nie odwracałam , chyba że jakas sama sie odwróciła to wtedy interpretowałam jako odwróconą Uśmiech
Odpowiedz

Serdecznie dziękuję za cenne informacje.
Jesteście kochane dziewczyny Buźki Kwiatek Buziak
Zib- wiele dzięki Twoim wskazówkom stało się dla mnie jasne. Dziękuję Buziak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości