Warsztat 67 - Wakacje
#45

Kochani! Z racji tego, że sporo osób wzięło udział i dziękuję za to, podam rozwiązanie wcześniej.
Otóż wyjechałam w wieku 17 lat na tzw. obóz studencki studentów medycyny.Załatwił mi to kolega ojca, którego synowie nie mogli jechać.Musiałyśmy udawać studentki..żeby się nie wydało...ale z tym nie było problemu...Pojechałam tam ze swoją dobrą koleżanką, która "miała cięty język"bo samą rodzice by mnie nie puścili.Było to w górach w Szklarskiej Porębie./nikomu góry sie nie pokazały/.Jechałam tam pociągiem.
A wyjazd wiązał się z okazją sprawdzenia się w samodzielnym i odpowiedzialnym życiu...przez 2 tygodnie.Było to zimą...mieszkałyśmy w góralskiej piękne chacie z 2 dziewczynami w pokoju.Wokół rosły wysokie sosny..płynął strumyczek .a z okna super widok na góry.Miałyśmy tez miłe towarzystwo kulturalnych chłopaków,którzy grali nam na gitarze i chodziliśmy razem na wycieczki po górach.Coś iskrzyło ale wydawali mi się wtedy "za starzy".....i bardzo sie pilnowałyśmy.

Jak widzicie mam całą masę własciwych odpowiedzi,Karty nie wskazywały tylko jednoznacznie na góry tylko wodę...Ciekawe.

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#46

madrugada napisał(a):1. Ile miałam lat ? II Kaplanka, mysle, ze 2 lat nie mialas. pierwsza mysl to 14, i tego sie bede trzymaja, jesli chodzi o odniesienie do karty, to juz kobieta, ale dziewica.
2. Z kim pojechałam? 9 mieczy - 9 sugeruje wieksza grupe ludzi, ktos z kims nas lacza mysli, czy powiazania intelektualne, nawet bardzo intensywne przemyslenia.
3. Dokąd? Sila - no zdecydowanie w dzicz jakas. Moze to byc las, albo jakakolwiek przestrzen naturalna. Nie typowy osrodek wypoczynkowy. No chyba ze Lwow Oczko
4 .Czym? Rycerz Pentalki- niezbyt szybki sposob transportu, wiec obstawiam autobus.
5. Z czym związany był ten wyjazd? Znow rycerz pentakli, nie sadze aby to bylu pieniadze w sposob doslowny, zdobycie doswiadczenia czy nauka czegos nowego, doskonalenie sie.
jest tu prawda ale nie wszystko.... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#47

bronka56 napisał(a):Ile miałaś lat? 7 denarów...ja też myślę że 7 lat nie miałaś Uśmiech moja skojarzenie to 17
Z kim pojechałaś?..4 buław...z chłopakiem, ewentualnie z przyjaciółmi
Dokąd? Rycerz Pucharów...tutaj nie mam wątpliwości ze nad morze albo jakieś jezioro
Czym? Królowa buław...nie wiem czemu mi się z pociągiem skojarzyła Rotfl
Z czym związany był ten wyjazd? Gwiazda..impreza jakaś może plenerowa...sama nie wiem
też nieżle.... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#48

poranna_cisza napisał(a):..ok, to zobaczmy.. Buźki

1. Ile miałam lat ? 2 bulaw..no chyba nie 24..? obstawiam jakies 16-17 lat..aczkolwiek bulawy to predkosc wiec moze 12..?
2. Z kim pojechałam? As monet..ktos z rodzicow kolezanek/kolegow zasponsorowal Wam te wakacje, albo je zorganizowal..byla to osoba zaufana na tyle, ze Rodzice Cie puscili..lub w osrodku/domku kogos znajomego wiec bylo pelne zaufanie..pojechalas z kolezanka..
3. Dokąd? 10 bulaw..uff, ciezko..wyglada na to, ze pojachalas na zniwa lub jakies inne zbiory..chyba nie na wycinke drzew..? Rotfl gdzies na gospodarstwo ale mam dziwnie na karcie..widze latarnie morska lub wieze, ale nie widze wody..Kaszuby? gdzies blisko morza?
4 .Czym? Krolowa bulaw..czyms co ma siedzenia z wysokimi oparciami..autokar? samolot..?
5. Z czym związany był ten wyjazd? Diabel..to to fajnie..chyba nie plantacja ziola..? Rotfl byl to wyjazd, ktory pozwolil zarobic Ci pierwsze pieniazki albo pieniazki wogole..i wyglada na to, ze byl to tez Twoj pierwszy raz..bardzo namietny i mozliwe, ze wrocilas ze zlamanym serduszkiem..jednak mozliwe, ze namietnosc grala na tym wyjezdzie powazna role.. Zawstydzony
tak Poranna Ciszo tak własnie mi zasponsorowali .... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#49

Klepka napisał(a):1. Ile miałam lat ?
XVII Gwiazda - około 17
2. Z kim pojechałam?
Królowa Mieczy - starsza ciotka, kuzynka, koleżanka z ciętym językiem
3. Dokąd?
XX Odrodzenie - ośrodek wypoczynkowy lub miejsce związane z archeologią, zabytkami
4 .Czym?
XVIII Księżyc - statkiem kosmicznym raczej nie, ale chyba czymś, co ukołysało Cię do snu
5. Z czym związany był ten wyjazd?
Rycerz Pucharów - z czyimś marzeniem, misją życiową, z poszukiwaniami typu "śladami zaginionych epok"

też nieżle.... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#50

Luks napisał(a):
jantar napisał(a):Ja taki moment w życiu też miałam i mam związane z tym pytania:
1. Ile miałam lat ?
2. Z kim pojechałam?
3. Dokąd?
4 .Czym?

5. Z czym związany był ten wyjazd?

1. Gwiazda - 17 lat
2. Wisielec - czyżby z nikim? wg tej karty pojechałaś sama
3. as pucharów - nad wodę (morze, jezioro, rzeka) lub w miejsce związane ze sztuką (muzeum, teatr, wystawa), ewentualnie jak każdy as, tutaj może chodzić o jakieś początki - pojechałaś do kogoś poznanego w internecie na spotkanie, albo na jakiś wykład uniwersytecki; do kogoś kogo kochasz
4. 3 buław - prawdopodobnie był to rejs statkiem
5. 10 denarów + 7 mieczy - widzę tu jakąś ucieczkę do rodziny (być może sama odwiedzałaś np. ciocię zza oceanu) lub od rodziny Rotfl ucieczka od tradycji, pierwsze próby samodzielności

Pozdrawiam Buźki
prawie dobrze Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#51

Afercia napisał(a):1. Ile miałam lat ? Król monet 7 mieczy
17/16 albo 14
2. Z kim pojechałam? Słońce Głupiec Rycerz miecz
Kiedy zobaczyłam słońce pomyślałam o babci, ale reszta kart temu przeczy. Był to ktoś bardzo cieply, wesoły, pogodny, jednocześnie taki marzyciel, młody i inteligentny chłopak. Więc będzie to albo brat albo Twój chłopak albo kuzyn.
3. Dokąd? Rycerz mieczy As pucharów 10 pucharów
Nad jakąś wodę, gdzieś gdzie przy okazji wieje wiatr. Może nad morze albo na żagle gdzieś? Chociaż 10 pucharów może symbolizować zwykłą małą rzeczkę gdzieś na wsi.
4 .Czym?
5 buław As monet Słońce
Ne był to raczej samolot bo nie mamy nic wietrznego. W tym miejscu było dużo ludzi, ktoś się kłócił. Trzeba było też za ten środek transportu zapłacić. Ale byłaś zadowolona. Pociąg albo autobus, Z buławami bardziej stawiam na pociąg w końcu tory.
5. Z czym związany był ten wyjazd?
6 buław Śmierć 4 buławy
Z jakiś festiwalem albo koncertem.

nieżle.... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#52

ayla napisał(a):ile miałaś lat-król mieczy-9 lat?
z kim pojechałaś-paź pucharów-z kuzynka,kuzyn?
dokąd-królowa buław-hm,do cioci na wieś?gdzieś gdzie jest ciepło
czym-as buław-samochodem, autobusem
z czym związany był ten wyjazd-Księżyc-oderwanie się od przykrych spraw?
tym razem to nie to Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#53

Lady of Dreams napisał(a):1. Ile miałam lat ?- Kapłanka

Kapłanka nie chce zdradzac wieku, ale jest dziewicą wiec myśle , ze byłaś nastolatka- 15-17 lat

2. Z kim pojechałam?- 4 Monety

Pojechalas z jakas kobieta, przyjaciołką

3. Dokąd?- 4 Mieczy(-)

Mogłas pojechac gdzies na łono natury, pod namiot, do schroniska, camping...Możliwe, ze grano w tym miejscu na gitarce przy ognisku w nocyOczko


4 .Czym?- 3 Monety

Pojechalas pociągiem

5. Z czym związany był ten wyjazd?- 2 Monety(-)

Z zabawa, byc moze mialas bilet na jakis koncert, impreze artystyczna w plenerze ,bylas przygotowana na spotkanie kogos, nowe znajomosci...

co mogę więcej dodać....dziękuję Kwiatek

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#54

MAG napisał(a):Witaj,
miło, ze udało mi się załapać na warsztat.
Niestety mogę położyć tylko z AW, ale nie ma to chyba znaczenia, liczy się sprawdzalność.

1. Ile miałam lat ? V Papież - 5, 15 lat
2. Z kim pojechałam? III Cesarzowa - z kuzynką lub koleżanką
3. Dokąd? I Mag - na obóz, kolonie młodzieżowe (gdzie odbyły się warsztaty artystyczne, teatralne, wokalne itp.)
4 .Czym? XI Sprawiedliwość - kolej, pociąg
5. Z czym związany był ten wyjazd? XVIII Wieża - wiąże się to z musowym opuszczeniem domu. Pod Twoją nieobecność mógł odbyć się remont domu. Przeprowadzka do innego lokum. Dom wcześniej mógł ulec jakiemuś wypadkowi np.: pożar, pęknięcie ściany, komina...

Pozdrawiam,
MAG

bardzo trafnie Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#55

Izyda napisał(a):....moze i ja odpowiem... Uśmiech Uśmiech
1 ile miałaś lat?-Wyciągłam 9Mieczy z 7 kielichów-powiem 17-19
2 z kim pojechałaś?-5 Mieczy,Siła-z koleżanką ,z osobami obcymi
3dokąd?-Król Buław,Siła-gdzieś gdzie jest las,gospodarstwo ewentualnie przepływa gdzieś rzeczka(ja myślę,ze albo do rodziny np.do wujostwa,albo do gospodarzy...)
4 czym?R Mieczy,4 KIelichów- i tu problem bo powiedziałabym sądząc po wyciągniętej karcie samolotem....a moze jednak autokarem?.....hm
5z czym związany był ten wyjazd?-9 Monet,4Monet--i tutaj powiedziałabym ,ze z pieniędzmi,z pracą ....moze to OHP ....ja jednak myślę ,ze pojechałaś komuś pomagać w pracach nazwijmy to polowychnp.zbiór truskawek i za to ci zapłacono.
Dzięki za warsztat ,myślę ,ze zdążyłam Uśmiech

Bardzo dziękuję Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#56

iwhoch napisał(a):witam wszystkich

. Ile miałam lat ? XIV- myślę ze 14-16
2. Z kim pojechałam? Królowa pucharów- z koleżanką, ciotką z kimś z kim Cię łączą relacje uczuciowe
3. Dokąd? Rycerz buław- ja bym powiedziała ze na jakiś obóz/ spotkanie młodych ludzi którzy coś chcą razem robić, cos zdziałać.
4 .Czym? Król Denarów- czymś co kosztowało, za ten środek lokomocji musiałaś zapłacić ale był wygodny
5. Z czym związany był ten wyjazd? VII rydwan- z chęcią wyjazdu z miejsca w którym przebywała, raczej dość szybkiej ucieczki/ konieczności
Dziękuję.... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#57

Widzicie ile trafnych skojarzeń...nie ukrywam, że mam problem z wyborem.... Bezradny

Kochani . Buźki ..dziękuję Wam bardzo za udział i Wyrózniam: madrugadę, bronkę, klepkę, MAG, Izydę, Iwhoch....... Kwiatek Buźki
Zwyciężczyniami ogłaszam zaś Poranną ciszę oraz Lady of Dreams...ponieważ trafiły one we mnie szczegółami...
Gratuluję!!! Kwiatek Buźki

Dziewczyny się dogadają która zadaje prawda? Pociesza

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#58

Dziekuje za warsztat i gratuluje wszystkim uczestnikom.
Proponuję aby Poranna Cisza zadala kolejny warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#59

Gratulacje i dzieki za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#60

A to niespodzianka Hura super, dziekuje! Lady gratuluje kochanie Buziak i wszystkim uczestnikom Buźki
Dziekuje za fajny warsztat! Buziak

Lady, no nie wiem.. Bezradny jesli tak chcesz, to ok, wieczorem otworze nowy warztat Buźki
Odpowiedz
#61

Tak chcę Małgosiu i ogromnie sie cieszę z Twojego zwycięstwaOczko
Odpowiedz
#62

..no bo Ty kochana jestes Buziak
Odpowiedz
#63

Zawstydzony Zawstydzony Zawstydzony Zawstydzony Zawstydzony
Odpowiedz
#64

Uśmiech dzieki za warsztat,fajnie było Ok Hejka

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#65

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#66

Jantar dziękuję za wspaniały warsztat Uśmiech
Przy okazji gratuluję zebrania tylu uczestników! Hura
Co do moich kart, to muszę je oczyścić, ostatnio za bardzo wychodzą mi puchary, jak nie as to 10-tka.

Gratulacje dla Porannej i Lady Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości