Warsztat 69 - Szpitalne perypetie
#23

1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?- 10 buław- wysoko ustawiona poprzeczka/to pod kątem skoku na koniu/
2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)- 3 miecze-coś się stało z sercem...?były problemy z oddychaniem...może coś się wbiło w serce../ale mnie naszło.../
3. Dlaczego była to najgorsza operacja? 8 mieczy- byłaś ograniczona przez jakiś czas w poruszaniu się,również psychicznie to przeżyłaś i możliwe ze straciłaś ciąże

To mówia moje karty...

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#24

Cytat:1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?
2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)
3. Dlaczego była to najgorsza operacja?

1. Rycerz monet
Tez mi wychodzi zdarzenie z koniem, zdecydowanie podczas jazdy w naturze, mozliwe, ze byl to teren gorzysty, lato lub wiosna..nic nie zapowiadalo wypadku, kon byl przyjazny i spokojny..mozliwe, ze cos go sploszylo..mysli, ze byl to okres Twojego dojrzewania, jeszcze nie kobieta ale juz nie dziecko..
2. 2 bulaw
..dotyczylo reki, widze na mojej karcie tylko lewa reke, nie widze prawej, wiec moze to karta wskazywac na lewa, jednak ja bylabym bardziej za ta, ktorej nie widac, wiec zostala uszkodzona..poniewaz to prawa reka, wiec nie moglas pisac, nie moglas odrabiac zadan lub wogole bylas uziemniona (praworeczna?) w wykonywaniu najprostszych czynnosci..
..jedna z opcji jest tez uraz glowy, mozgu..
3. Eremita
..chyba problem byl w lekarzu..operacja zostala zle przeprowadzona, pochopna diagnoza lub nieprzemyslana decyzja w ktorym miejscu i co operowac i nastapily zrosty..moze trzeba bylo lamac lub przeprowadzic druga operacje..dolozylam 7 puch, Rycerza mieczy i 5 mieczy..hmmm...wyglada mi to tak, ze ktos Ci powiedzial, ze juz nie bedziesz w pelni wladna i sprawna i ze musisz pozegnac sie z planami na przyszlosc, ze swoimi marzeniami..widac ogromna samotnosc i analizowanie swojego zycia i mozliwosci, jakie masz przed soba..widze, ze wlozylas ogromny wysilek, by wyjsc z tego i powrocic do zdrowia..mozliwe, ze szpital, w ktorym przeprowadzono operacje byl w sporej odleglosci od miejsca zamieszkania i przez wieksza czes pobytu zmagalas sie z samotnoscia i przerazeniem swoja sytuacja..czulas sie ulomna, bezwartosciowa i nie zdolna temu zaradzic..czekalas na cud..mozliwe, ze ktos z lekarzy nie dal Ci nadziei na szczesliwy powrot do zdrowia i zmagalas sie z wizja kalectwa..
..ufff...zdrowia w tarocie to nie jest to, co tygryski lubia najbardziej... Rotfl ale trzeba sie uczuyc i cwiczyc..no zobaczymy, jak bylo naprawde.. Buźki
Odpowiedz
#25

Dziękuję wszystkim za udział Buźki


1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?
Grałam w koszykówkę na hali na wfie. Obudziła się we mnie mała wojowniczka i zacięcie walczyłam z koleżanką o piłkę. Niestety potknęła się i spadła na mnie. Właściwie gdyby lekarz na SORze był bardziej zainteresowanym mną i moim prześwietleniem nie byłoby operacji a jedynie gips. Niestety uparł się, że to tylko ścięgna są naciągnięte. Pół roku po wypadku miałam już niesamowite problemy i okazało się, że kość się poprzesuwała i zaczął się robić staw rzekomy.
2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)
Prawa ręka. Kilku osobom pokazały się kielichy - to była kość łódeczkowata
3. Dlaczego była to najgorsza operacja?
Operacja trwała dużo dłużej niż założyli. Mimo, że była dużo łatwiejsza niż 1sza to po wbudzeniu jednak umierałam z bólu. Do tego następnego dnia szanowna pielęgniarka zła na cały świat zamiast wyciągnąć mi rękę z szyny do przemycia zwyczajnie mi ją wyszarpała. Ręka zaczęła puchnąć. Straciłam w niej czucie i stała się całkowicie bezwładna. Zaczęły puszczać mi szwy, zrobił się stan zapalny w koło drenu, a na domiar tego okazało się jeszcze, że powstał krwiak. Zwijając się z bólu spędziłam w szpitalu 2 tygodnie. Lekarze chcieli drugi raz mnie brać na stół, była ogólna panika i poruszenie wszystkich chirurgów na oddziale - od najmłodszego po ordynatora wszyscy do mnie zaglądali co 5 minut Uśmiech Rękę miałam pół roku w gipsie. Złamanie i perypetie po spawiły, że nigdy nie wróci do pełnej władzy chociaż jeszcze bardzo dobrze. Jednak do końca życia będę mieć w nadgarstku śrubkę

MAG napisał(a):1.
rycerz denarów/ królowa pałek + 7 kielichów + XIV Umiarkowanie
Przez nieuwagę lub upojenie alkoholowe przewróciłaś się lub spadłaś z jakieś górki w drodze do domu. (Mój rycerz denarów jest na koniu, a wiem, że jeździsz, więc może spadłaś z konia?). Mogłaś też spaść z jakiejś sceny, podium gdzie występowałaś, błyszczałaś, biesiadowałaś.

2.
Rycerz mieczy - chodzi o nogę. (Będzie się jeszcze długo odzywać) [ noga to była 1 operacja ]

3.rycerz kielichów + 5 monet + 6 pałek
Pojawiły się problemy hematologiczne, czyli zbyt niska krzepliwość krwi lub zakrzepica.
Możliwe też pooperacyjne zapalenie płuc.
Myślę jednak, że wina jest po stronie chirurga, mężczyzny.

Pozdrawiam i czekam na weryfikację,
MAG

Bardzo ładnie zauważyłaś problem z krwiakiem i moje przewrócenie się. Noga to była moja 1 operacja Ale też jakaś kończyna Brawo bardzo ładnie Buźki

Luks napisał(a):
Afercia napisał(a):1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?
2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)
3. Dlaczego była to najgorsza operacja?

Na wejściu powiem, że bardzo ciekawy temat Hura aczkolwiek sprawy zdrowotne to moja "pięta achillesowa".

1. król denarów + 4 denarów - To był jakiś wypadek w domu lub w pracy, w zamkniętym pomieszczeniu. Przyczyną był jakiś materialny przedmiot, prawdopodobnie okrągły. Inna opcja - wypadek związany z pieniędzmi, schyliłaś się po upuszczone pieniądze i coś strzeliło w krzyżu. Generalnie widzę tu unieruchomienie. Możliwe, że był w to zamieszany jakiś mężczyzna...
2. 3 buław + 4 buław - mięśnie+kości (układ ruchu) lub układ krwionośny, ciężko mi określić dokładnie która część. Na obu kartach bardzo używane są ręce, więc stawiam na ręce.
3. 6 denarów + paź buław + 9 pucharów - Myślę, że szwankowała opieka, albo ze strony pielęgniarek, albo rodziny. W wyniku nienależytej opieki i wręcz infantylności, zaniedbania obowiązków ze strony personelu bądź najbliższych mogły pojawić się jakieś komplikacje. Niewykluczone, że trzeba było komuś dać łapówkę za należytą opiekę czy cuś... Może nie miałaś ubezpieczenia zdrowotnego i było ryzyko płacenia wielkich pieniędzy za pobyt w szpitalu.

Uśmiech
Nie mam co komentować gratuluję, odpowiedziałeś dobrze na wszystkie 3 pytania. Wielki szacun Oklaski Wykazałeś się niesamowitym wyczuciem kart i talentem - kiedy czytałam Twoją odpowiedź byłam w ogromnym szoku na plus.

Bronka napisał(a):1. Co było przyczyną operacji? Królowa kielichów + as kielichów...upojenie alkoholowe jak najbardziej, ale mógł to też być jakiś wypadek związany z wodą albo otruciem [dużo kielichów prawie jak kość łódeczkowata Uśmiech ]
2. Jakiej częsci ciała dotyczyła? Mag + as mieczy...obrażenia całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem głowy albo kręgosłupa
3. Dlaczego to była najgorsza operacja? Śmierć, paż buław, Sąd...przez swoją lekkomyślność otarłaś się o śmierć...śmierć kliniczna też mi sie kojarzy...mam nadzieję że z ciąża to związane nie było ale pazik może na to wskazywać

Morze kielichów nakierowywało jak nazwę kości Luzik To był trudny temat Buźki W czasie 1 operacji myślałam, że umarłam Rotfl na szczęście tutaj było bez takich przebojów Uśmiech

Lady of Dreams napisał(a):1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?- 7 Mieczy + Paź Buław(-)
Hmm jakas zła ocena sytuacji, złudne poczucie bezpieczństwa, mysłalas , ze mozesz czuc sie bezpieczna ale zostałas oszukana. Kojarzy mi się to z jakims zwierzeciem. Albo spadlas z konia, albo podeszłas do niego jakos tak, od tyłu, ze kon sie wystraszył i kopnął Cię, zranił. Ewentualnie pies Cie zaatakował?

2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)- Gwiazda 5 Pucharow
Głowy lub kręgosłupa..Sporowody na tych kartach wiec moze rehabilitacja miala zwiazek z woda, z leczniczymi kąpielami, pływaniem lub podawaniem płynow

3. Dlaczego była to najgorsza operacja?- 7 Buław(-) 2 Buławy
Była niebezpieczna, istaniało zagrożenie , ze moze sie nie udac, ze bedziesz w jakims sensie inwalida, mogłas jezdziec na wozku lub chodzic o kulach gdyby sie nie udała, byłabys zdana na opiekę innych a leczenie, rehabilitacja byłoby ogromnie kosztowne. Być moze trzeba byloby sie gdzies zapożyczyc aby podolac finansowo.
Niestety źle oceniłam koleżankę, która była większa i silniejsza. Początki rehabilitacji były w wannie z solą iwonicką i faktycznie lekarze bali się, że przecieli mi nerw albo źle ułożyli kostkę i uciska mi na jakiś nerw. Straszyli moją mamę, że mogę na zawsze być jednoręka. Brawo Buźki

ayla napisał(a):jakie zdarzenie było przyczyną operacji-4 buław-spowodowane Twoją beztroską,lekkomyślnością Uśmiech
jakiej części ciała dotyczyły-Sprawiedliwość-oczy?
dlaczego była to najgorsza operacja-rycerz mieczy-bardzo duży ból,może nieprzyjemny lekarz?
Ból był nie do zniesienia i faktycznie byłam bardzo beztroska grając w piłkę, nie sądziłam że mogę się połamać na wfie. Brawo bardzo ładnie Buźki

Izyda napisał(a):Uśmiech no to odpowiadam-
1-jakie zdarzenie było przyczyną twojej ostatniej operacji?-Krolowa Kielich,4Buław,7Buław-myślę ,ze jakiś stres,omdlenie,ból ,ucisk żolądka,klatki piersiowej,sytuacja miała miejsce w domu lub w jego okolicy
2-Jakiej cześci ciała dotyczyła?-2 Mieczy,Słońce,R.Buław-powiedziałabym tutaj ,ze chodzi o podwójny narząd płuca,oskrzela,ale przewodnim tematem jest krew tak mi się tutaj pokazuje,krew,ciśnienie,serce...moze jakiś zator płucny,pokazują mi sie tutaj takie rzuty gorąca
3-dlaczego ta operacja była najgorszą?-10Buław,Księżyc,3 Buław-była cieżka,moze i ledwo cie odratowano,dluga lekarze obawiali się nawrotów chorobowych,była wykonana poza miejscem zamieszkania
Na razie to tyle z mojej strony,będę czekała na wyniki....pa pa Uśmiech Rotfl
Owszem był to coś podwójnego bo ręce mam dwie na szczęście Lekarze byli pewni że będę kulawa na rękę już na zawsze. Operacja była także daleko od domu. Brawo Buźki

jantar napisał(a):1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?- 10 buław- wysoko ustawiona poprzeczka/to pod kątem skoku na koniu/
2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)- 3 miecze-coś się stało z sercem...?były problemy z oddychaniem...może coś się wbiło w serce../ale mnie naszło.../
3. Dlaczego była to najgorsza operacja? 8 mieczy- byłaś ograniczona przez jakiś czas w poruszaniu się,również psychicznie to przeżyłaś i możliwe ze straciłaś ciąże

To mówia moje karty...
Tak, byłam przez pół roku zagipsowana Luzik Brawo to był trudny temat Buźki
poranna_cisza napisał(a):
Cytat:1. Jakie zdarzenie było przyczyną mojej operacji?
2. Jakiej części mojego ciała dotyczyła? (fajnie by było coś konkretnego ręka noga nerka mózg)
3. Dlaczego była to najgorsza operacja?

1. Rycerz monet
Tez mi wychodzi zdarzenie z koniem, zdecydowanie podczas jazdy w naturze, mozliwe, ze byl to teren gorzysty, lato lub wiosna..nic nie zapowiadalo wypadku, kon byl przyjazny i spokojny..mozliwe, ze cos go sploszylo..mysli, ze byl to okres Twojego dojrzewania, jeszcze nie kobieta ale juz nie dziecko..
2. 2 bulaw
..dotyczylo reki, widze na mojej karcie tylko lewa reke, nie widze prawej, wiec moze to karta wskazywac na lewa, jednak ja bylabym bardziej za ta, ktorej nie widac, wiec zostala uszkodzona..poniewaz to prawa reka, wiec nie moglas pisac, nie moglas odrabiac zadan lub wogole bylas uziemniona (praworeczna?) w wykonywaniu najprostszych czynnosci..
..jedna z opcji jest tez uraz glowy, mozgu..
3. Eremita
..chyba problem byl w lekarzu..operacja zostala zle przeprowadzona, pochopna diagnoza lub nieprzemyslana decyzja w ktorym miejscu i co operowac i nastapily zrosty..moze trzeba bylo lamac lub przeprowadzic druga operacje..dolozylam 7 puch, Rycerza mieczy i 5 mieczy..hmmm...wyglada mi to tak, ze ktos Ci powiedzial, ze juz nie bedziesz w pelni wladna i sprawna i ze musisz pozegnac sie z planami na przyszlosc, ze swoimi marzeniami..widac ogromna samotnosc i analizowanie swojego zycia i mozliwosci, jakie masz przed soba..widze, ze wlozylas ogromny wysilek, by wyjsc z tego i powrocic do zdrowia..mozliwe, ze szpital, w ktorym przeprowadzono operacje byl w sporej odleglosci od miejsca zamieszkania i przez wieksza czes pobytu zmagalas sie z samotnoscia i przerazeniem swoja sytuacja..czulas sie ulomna, bezwartosciowa i nie zdolna temu zaradzic..czekalas na cud..mozliwe, ze ktos z lekarzy nie dal Ci nadziei na szczesliwy powrot do zdrowia i zmagalas sie z wizja kalectwa
..ufff...zdrowia w tarocie to nie jest to, co tygryski lubia najbardziej... Rotfl ale trzeba sie uczuyc i cwiczyc..no zobaczymy, jak bylo naprawde.. Buźki
Pięknie określiłaś rękę i to prawą! Nic nie zwiastowało mojego wypadku, bo przecież ile razy gra się w kosza na wf? Miliony a wszyscy żyją. Bardzo dobry opis z wizją kalectwa. Brawo Buźki

Warsztat wygrywa Luksktóry bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania.
Wyróżnienie: Poranna cisza, MAG

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#26

Dziekuje Aferciu, rowniez mialam operacje ręki a pozniej moczylam ja w wodzieOczko Ciekawy warsztat.

Gratulacje dla Luksa i wszystkich uczestnikow warsztatuOczko
Odpowiedz
#27

Dziekuje Aferciu, rowniez mialam operacje ręki a pozniej moczylam ja w wodzieOczko Ciekawy warsztat.

Gratulacje dla Luksa i wszystkich uczestnikow warsztatuOczko
Odpowiedz
#28

Dziekuje Aferciu, rowniez mialam operacje ręki a pozniej moczylam ja w wodzieOczko Ciekawy warsztat.

Gratulacje dla Luksa i wszystkich uczestnikow warsztatuOczko
Odpowiedz
#29

Lady w nadgarstku czy gdzieś wyżej? Woda to cudowne miejsce do rehabilitacji, ja całymi godzinami moczyłam się ściskając gąbeczkę i teraz mogę robić prawie wszystko - tylko pompek nie mogę Smutny Dziękuję Ci Słoneczko za udział!

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#30

Lady w nadgarstku czy gdzieś wyżej? Woda to cudowne miejsce do rehabilitacji, ja całymi godzinami moczyłam się ściskając gąbeczkę i teraz mogę robić prawie wszystko - tylko pompek nie mogę Smutny Dziękuję Ci Słoneczko za udział!

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#31

Lady w nadgarstku czy gdzieś wyżej? Woda to cudowne miejsce do rehabilitacji, ja całymi godzinami moczyłam się ściskając gąbeczkę i teraz mogę robić prawie wszystko - tylko pompek nie mogę Smutny Dziękuję Ci Słoneczko za udział!

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#32

Afercia napisał(a):Lady w nadgarstku czy gdzieś wyżej? Woda to cudowne miejsce do rehabilitacji, ja całymi godzinami moczyłam się ściskając gąbeczkę i teraz mogę robić prawie wszystko - tylko pompek nie mogę Smutny Dziękuję Ci Słoneczko za udział!

Była drutowana w łokciu, złamanie otwarte...Bałam sie , ze nie bede mogła ręki zginac do konca...
Odpowiedz
#33

Afercia napisał(a):Lady w nadgarstku czy gdzieś wyżej? Woda to cudowne miejsce do rehabilitacji, ja całymi godzinami moczyłam się ściskając gąbeczkę i teraz mogę robić prawie wszystko - tylko pompek nie mogę Smutny Dziękuję Ci Słoneczko za udział!

Była drutowana w łokciu, złamanie otwarte...Bałam sie , ze nie bede mogła ręki zginac do konca...
Odpowiedz
#34

Afercia napisał(a):Lady w nadgarstku czy gdzieś wyżej? Woda to cudowne miejsce do rehabilitacji, ja całymi godzinami moczyłam się ściskając gąbeczkę i teraz mogę robić prawie wszystko - tylko pompek nie mogę Smutny Dziękuję Ci Słoneczko za udział!

Była drutowana w łokciu, złamanie otwarte...Bałam sie , ze nie bede mogła ręki zginac do konca...
Odpowiedz
#35

..o rany, ale sie ciesze! te moje karty sa kochane, tylko wlascicielka musi sie bardziej podszkolic.. Rotfl
..dziekuje za super warsztat i wyroznienie, gratuluje Lukaszu i Mag, i wszystkim uczestnikom warsztatu Buźki
Odpowiedz
#36

Afercia dziękuje za warsztat.. Uśmiech ..i wspólczuję sytuacji..ja dostałam na Wf-ie piłka lekarską w nos...i mam skrzywiona przegrodę , ale wtedy myślałam że jestem w niebie..wszystkie gwiazdy mi się pokazały -taki ból.
Gratuluję Luksowi ,Porannej i MAG... Oklaski macie ogromną wiedzę...

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#37

Afercia dziękuje za warsztat.. Uśmiech ..i wspólczuję sytuacji..ja dostałam na Wf-ie piłka lekarską w nos...i mam skrzywiona przegrodę , ale wtedy myślałam że jestem w niebie..wszystkie gwiazdy mi się pokazały -taki ból.
Gratuluję Luksowi ,Porannej i MAG... Oklaski macie ogromną wiedzę...

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#38

Afercia dziękuje za warsztat.. Uśmiech ..i wspólczuję sytuacji..ja dostałam na Wf-ie piłka lekarską w nos...i mam skrzywiona przegrodę , ale wtedy myślałam że jestem w niebie..wszystkie gwiazdy mi się pokazały -taki ból.
Gratuluję Luksowi ,Porannej i MAG... Oklaski macie ogromną wiedzę...

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#39

Oj, biedaku, tyle się wycierpiałaś. Szalona z Ciebie dziewczyna :--)
Dziękuję za ciekawy warsztat i wyróżnienie :--)
Luks, Poranna_ciszo gratulacje!
Odpowiedz
#40

Oj, biedaku, tyle się wycierpiałaś. Szalona z Ciebie dziewczyna :--)
Dziękuję za ciekawy warsztat i wyróżnienie :--)
Luks, Poranna_ciszo gratulacje!
Odpowiedz
#41

Oj, biedaku, tyle się wycierpiałaś. Szalona z Ciebie dziewczyna :--)
Dziękuję za ciekawy warsztat i wyróżnienie :--)
Luks, Poranna_ciszo gratulacje!
Odpowiedz
#42

Dziekuje Mag! Gratulacje Buźki
Odpowiedz
#43

Dziekuje Mag! Gratulacje Buźki
Odpowiedz
#44

Dziekuje Mag! Gratulacje Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości