Warsztat 70 - Zwierzątko
#23

4 mieczy i 10 kielichów - może to były rybki? A lat miałeś 14?
Odpowiedz
#24

Żubrówka dziękuję za udział Kwiatek
Odpowiedz
#25

Królowa Buław - kot
VIII pucharów - 8 lub 18 lat

Muza  Kotek
Odpowiedz
#26

Jaxina dziękuję za udział Kwiatek

Zainteresowanym przypominam, że warsztat jest ważny do jutra Uśmiech
Gdzieś nam się Marta zgubiła Smutny
Odpowiedz
#27

Kocham zwierzęta, no to się załapię Uśmiech
1) 3 buławy - stawiam na świnkę morską lub chomika
2) 5 kielichów - miałeś 5 lat

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#28

LeCaro dziękuję za udział. Kwiatek
Zebraliśmy już niezły zwierzyniec Rotfl

Prawdopodobnie dziś podam wyniki.
Marto, nie wiem czy czekać?
Odpowiedz
#29

1. Kapłanka, 5 denarów - wydaje mi się, ze to zwierzę, które jest aktywne również w nocy np. kot ale patrząc na te 5 denarów przychodzi mi na myśl chomik, który lubi sobie gromadzić pokarm na "gorsze czasy".
2. Cesarzowa- karta wskazuje mi na młoda mamę więc myślę, że mógł być to okres przedszkolny dla ciebie. Uśmiech
Odpowiedz
#30

Ewka dziękuję za udział Kwiatek
Odpowiedz
#31

1. Co było moim pierwszym zwierzakiem?- Wisielec

Miales ptaka w klatce, nietoperza, kameleona, kota. Zwierze w nocy mogło wykazywac nadmierną aktywność , gdybys mu na to pozwolił, więc trzeba było je jakoś zabezpieczac, byc moze przykrywales czyms klatkę.

2. Ile miałem lat gdy zwierzak pojawił się u nas w domu?-Królowa Mieczy(-)
Miales 11-13 lat.
Odpowiedz
#32

Witaj! Uśmiech to i ja spróbuje moich sił Myśli
1-co było twoim pierwszym zwierzakiem? 9 BUŁAW=te buławy skojarzyły mi sie od razu z klatką więc moze kanarka,papugę....a moze jakiś króliczek?.postawiłabym też na konia..moze kucyk,hucuł....(nie wiem dlaczego pomyślałam o koniu)
2-ile miałeś lat jak pojawił sie zwierzak-CESARZOWA-3 latka
Pozdrawiam Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#33

Cześć Luks!

1. Co było moim pierwszym zwierzakiem?- 10 buław- hm kot?

2. Ile miałem lat gdy zwierzak pojawił się u nas w domu? 5 buław -5 lat?

Kwiatek
Odpowiedz
#34

Cześć Luks!

1. Co było moim pierwszym zwierzakiem?- 10 buław- hm kot?

2. Ile miałem lat gdy zwierzak pojawił się u nas w domu? 5 buław -5 lat?

Kwiatek
Odpowiedz
#35

Cześć Luks!

1. Co było moim pierwszym zwierzakiem?- 10 buław- hm kot?

2. Ile miałem lat gdy zwierzak pojawił się u nas w domu? 5 buław -5 lat?

Kwiatek
Odpowiedz
#36

Lady Kwiatek
Izydo Kwiatek
Monroe Kwiatek
Dziękuję za udział

Wyniki podam dziś wieczorem (może ktoś jeszcze znajdzie czas) Uśmiech
Odpowiedz
#37

1. Co było moim pierwszym zwierzakiem?- Krol Pucharow - Rybka

2. Ile miałem lat gdy zwierzak pojawił się u nas w domu? 4 miecze - 4 latka
Odpowiedz
#38

Dziękuję Madrugado za udział Kwiatek
Odpowiedz
#39

Uff , zdązyłam Uśmiech
zwierzątko - król mieczy, 9 buław, Kapłanka - coś trzymane w klatce, w zamknięciu - papugi bym postawiła
Twój wiek - 4 pucharów, 7 buław, 10 puch.- niepełnoletni na pewno byłeś, stawiam na "wiek szkoły podstawowej"

Karty stawiałam na szybko, więc nie wiem czy nie wybiłam się z rytmu ale zobaczymyUśmiech
Dziękuję, że poczekałeś Buźki
Odpowiedz
#40

Dziękuję Marto za udział Kwiatek

Za chwilę wyniki Uśmiech
Odpowiedz
#41

Trzymasz nas w niepewności!! Cwaniak
Odpowiedz
#42

Na początku chciałbym podziękować wszystkim za tak liczny udział w warsztacie (aż 16 uczestników! to 2x więcej niż zwykle)   Buźki   Buźki   Buźki

Druga sprawą, którą chciałbym poruszyć jest informacja, która dostałem w trakcie warsztatu o rzekomym ujawnieniu tożsamości zwierzęcia już w warsztacie 64, kiedy użyłem słów "nasz poprzedni pies". Otóż zanim w naszej rodzinie pojawił się Amik - obecny psiak, w domu były dwa pupile - suczka Aga należąca do mojej mamy, starsza ode mnie o 3 lata oraz świnka morska Pusio (cóż mogło wymyślić małe dziecko), który był moim zwierzakiem.

Przechodząc do sedna:
1. Prawidłowa odpowiedzią na pytanie 1 było: świnka morska, ale punktowane odpowiedzi to również gryzoń.
2. Jeśli chodzi o wiek to miałem wówczas 7 lat; punktowane odpowiedzi to również te bardzo blisko tego wieku a więc 6, 8, wiek wczesnoszkolny.

       

Najważniejsze było dla mnie pytanie pierwsze. Ciekawe, że w tak wielu przypadkach wyszedł Wam ptak lub kot...
Ponieważ było dużo odpowiedzi, wyszczególnię jedynie te najbardziej poprawne:

poranna_cisza napisał(a):Co bylo Twoim pierwszy zwierzakiem?
9 monet..karty nie daly mi zadnej alternatywy..miales ptaka, i sadzac po karcie byl to raczej ptaszek wiekszy niz mniejszy, moze papuzka a moze przygarniety lub zablakany dziki ptak, ktorym sie zaopiekowales lub ktorego wyleczyles..

Ila miales wtedy lat?
VII Rydwan..miales 7 lat.. Myśli
..pozdrawiam..
Zgadza się wiek 7 lat, strzał w dziesiątkę, no ale Rydwan dał odpowiedź wprost. Ciekawe czemu wyskoczyła ptasia 9 monet...  Bezradny

Afercia napisał(a):Cudowny temat Kotek 1. Co było moim pierwszym zwierzakiem? Paź buław Siła 10 buław
Zwierzątko bardzo dynamiczne, które czasem nie do końca Cię słuchało. Było ciepłe w dotyku i uczyło Cię cierpliwości. Na sile jest lew więc obstawiam na kota i też 10 bułąw takie kocie znikanie. Chociaż dużo tutaj kart piaskowych więc może jakiś gad? 10 buław kojarzy mi się też z jeżem. Chociaż te buławy mogą też mówić że zwierzątko było z ciepłych krajów.
2. Ile miałem lat gdy zwierzak pojawił się u nas w domu?
4 monety
Kojarzy mi się z wiekiem zdobywania umiejętności więc albo wiek wczesnoszkolny 4-8 lat albo coś koło 14-16.
Cudowny temat Rotfl Zwierzę dość dynamiczne. Lekko piaskowe ubarwienie miał, chociaż zdecydowanie żywe kolory - biel, brąz i czarny, ale gdyby je zmieszać byłby piasek xD Jeż to już blisko, ale kto trzyma jeża w domu? Zwierzę z ciepłych krajów (oryginalnie). Wiek wczesnoszkolny 4-8 lat się zgadza, wiek zdobywania nowych umiejętności.


Jaxina napisał(a):Królowa Buław - kot
VIII pucharów - 8 lub 18 lat
Nie kot. 8 lat możnaby uznać, bardzo blisko.


LeCaro napisał(a):Kocham zwierzęta, no to się załapię Uśmiech
1) 3 buławy - stawiam na świnkę morską lub chomika
2) 5 kielichów - miałeś 5 lat
Tu się nie zgadza wiek, trochę za wcześnie, ale zgadza się ważniejsza część warsztatu a mianowicie gatunek - świnka gratulacje!  Oklaski
Zdradź jak wpadłaś na to? 3 buław teoretycznie pokazuje morze, ukryta nazwa własna. Ale co miałby chomik do 3 buław?


ewka napisał(a):1. Kapłanka, 5 denarów - wydaje mi się, ze to zwierzę, które jest aktywne również w nocy np. kot ale patrząc na te 5 denarów przychodzi mi na myśl chomik, który lubi sobie gromadzić pokarm na "gorsze czasy".
2. Cesarzowa- karta wskazuje mi na młoda mamę więc myślę, że mógł być to okres przedszkolny dla ciebie. Uśmiech
Zwierzę aktywne również w nocy, chomik to już blisko do świnki. Wiek trochę zbyt wcześnie. Aczkolwiek niedługo po skończeniu przedszkola Rotfl


Izyda napisał(a):Witaj! Uśmiech to i ja spróbuje moich sił Myśli
1-co było twoim pierwszym zwierzakiem? 9 BUŁAW=te buławy skojarzyły mi sie od razu z klatką więc moze kanarka,papugę....a moze jakiś króliczek?.postawiłabym też na konia..moze kucyk,hucuł....(nie wiem dlaczego pomyślałam o koniu)
2-ile miałeś lat jak pojawił sie zwierzak-CESARZOWA-3 latka
Pozdrawiam Uśmiech
Królik już dość blisko, ale dalej od chomika.


Wiedźma Marta napisał(a):Uff , zdązyłam Uśmiech
zwierzątko - król mieczy, 9 buław, Kapłanka - coś trzymane w klatce, w zamknięciu - papugi bym postawiła
Twój wiek - 4 pucharów, 7 buław, 10 puch.- niepełnoletni na pewno byłeś, stawiam na "wiek szkoły podstawowej"

Karty stawiałam na szybko, więc nie wiem czy nie wybiłam się z rytmu ale zobaczymyUśmiech
Dziękuję, że poczekałeś Buźki
Zwierzę trzymane w klatce. Wiek szkoły podstawowej (dość ogólnie, na pewno odp nie jest na 1 pkt, raczej na 0.5, ale się zgadza).

Zwycięzcą ogłaszam LeCaro! Gratulacje!

Wyróżnieni mogą się czuć wszyscy zacytowani Uśmiech

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział.
Odpowiedz
#43

..no prosze! tez miales chomika.. Rotfl ja bylam troche starsza, i w dodatku mnie ugryzl,. Beczy wiec zostane juz lepiej psiara, bo to byla moja pierwsza milosc.. Luzik tez nie mam pojecia, czemu tego duzego ptaka mialam na karcie, ale moze to lekcja pokory..?
Gratulacje dla zwyciezcy! faktycznie, super zgadlas! Buźki i dla wsyzstkich uczestnikow Buźki
Lukasz, super warsztat, super zabawa! dziekuje Buziak
Odpowiedz
#44

Gratulacje dla zwycięzcy i uczestnikow! Dziekuje za warsztat Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości