Warsztat 83 - Tajemnice Rodzinne
#23

Bronko serduszko, dziekuje slicznie za udzial w warsztacie Buźki
Odpowiedz
#24

Zdążyłam, dziękuję za cierpliwość Buziak
1. 4 kielichy, 6 buław, Sprawiedliwość – musiało to być jakieś traumatyczne wydarzenie i coś skrzętnie ukrywanego, być może był członkiem organizacji podziemnej, walczył w czasie wojny, był przez to więziony. Lub był świadkiem jakiegoś wydarzenia. Może ukrywał osoby zagrożone przez okupantów. W jakich okolicznościach się dowiedziałaś o tym – Śmierć- po jego śmierci, może po pogrzebie.
2. 2 miecze, 9 buław, rycerz kielichów – warsztat samochodowy, firma przewozowa, tartak, zakład meblarski , firma budowlana, drukarnia.
3. XVII Gwiazda, 2 puchary, paź buław – może Twoja Babcia odbierała porody i ukryła sprzęt medyczny.
4. 3 denarów, 3 puchary, 7 denarów– jakaś ciężka maszyna – do szlifowania, obróbki czegoś, maszyna rolnicza, samochód, maszyna do szycia.
Odpowiedz
#25

Otoz..przez wiele lat byla przed nami - moja Siostra i mna - skrzetnie ukrywane pewne wydarzenie z zycia Dziadka, ktore zostalo ujawnione w pewnych specjalnych okolicznosciach...
1. o jaka sytuacje chodzi i w jakich okolicznosciach dowiedzialam sie o tej sprawie..? -Słońce-może miał brata bliźniaka?
w jakich okolicznościach -5 kielichów-może w rozmowie o przeszłości,może ktoś był pod wpływem aloholu
2. jakie 3 glowne biznesy mial Dziadek przed wojna..-Głupiec rycerz pucharów 10 denarów,wypadły 2 puchary koło fortuny-był przewodnikiem,oprowadzał po górach? rycerz pucharów-wysłannik,listonosz,może przejażdżki konne?,10 denarów-jakiś rodzinny interes na wsi?
. jaki biznes miala Babcia i co takiego ukryla pod weglem..?-4 miecze ,rycerz denarów-naprawa czegoś? a ukryła pieniądze?
4. jakie 2 rzeczy w naszym domu staly sie prawie ze "dobrem publicznym" w tamtych czasach..?-Umiarkowanie 9 denarów- studnia i ogród?,winorośl?
Odpowiedz
#26

..Ayla kochanie , serdecznie dziekuje za udzial w Warsztacie.. Buźki
Odpowiedz
#27

..za chwile koniec cwiczen, wyniki podam ok 21.00 czasu polskiego, zapraszam reszte naszej czelotki do udzialu.. Ok
Odpowiedz
#28

..witam uczestnikow Warsztatu, oto rozwiazanie zagadki..dziekuje serdecznie wszytkim, ktorzy wzieli w nim udzial i naprawde jestem pod wrazeniem Waszych odpowiedzi.. Buźki Buźki Buźki
poranna_cisza napisał(a):Otoz..przez wiele lat byla przed nami - moja Siostra i mna - skrzetnie ukrywane pewne wydarzenie z zycia Dziadka, ktore zostalo ujawnione w pewnych specjalnych okolicznosciach...
1. o jaka sytuacje chodzi i w jakich okolicznosciach dowiedzialam sie o tej sprawie..?

..otoz moj dziadek, jak sie okazalo, byl jurnym chlopem i wszedl w romans z mlodziutka sluzaca , z ktorej to relacji narodzilo sie dziecko, dziewczynka..kobiete juz, jaka byla gdy ja spotkalam, poznalam w momencie zalatwiania spraw spadkowych naszego domu i to w tym wlasnie czasie dowiedzialam sie o calej tej historii..

..Dziadek byl osoba bardzo przedsiebiorcza i wladcza, co pomoglo mu w interesach przed wojna..poniewaz mial niespozyta energie i ciegle tworzyly sie w jego glowie nowe pomysly, dlatego tez nie spoczal na jednym biznesie, tylko mial ich...sporo.. Rotfl
2. jakie 3 glowne biznesy mial Dziadek przed wojna..?
..biznesy Dziadka to : fabryka papy, szlifiernia krysztalow, fabryka guzikow, sklepy rowerowe w Polsce i za granica, restauracje, pracownia gorseciarska prowadzona razem z Babcia..

..moja Babcia tez miala biznes, ktory preznie dzialal przed wojna, a po wojnie interes ten przejela moja Mama..podczas okupacji w naszym domu - z powodu jego polozenia i wielkosci - miescil sie najpierw sztab niemiecki, a po wkroczeniu Rosjan - sztab rosyjski...w ogromnym strachu przed grabiezami rosyjskich wojsk moja Babcia ukryla pewne specyficzne sprzety, potrzebne w jej biznesie, w piwnicy pod weglem..a poniewaz piwnic w naszym domu bylo sporo, wiec zeby nie zapomniec, w ktorej z piwnic ukryla swoje "skarby" , narysowala kreda na podlodze strzalki, prowadzace do tej wlasciwej...jeden z zolnierzy rosyjskich idac za strzalkami trafil na skrytke i wyciagnal Babcie na dziedziniec z zamiarem rozstrzelania..w przzytomnosci umyslu moja 10 letnia wowczas Mama przekupila zaolnierza zlotym zegarkiem na lancuszku, i tym sposobem Babci ocalila zycie...
3. jaki biznes miala Babcia i co takiego ukryla pod weglem..?

[b]..Babcia prowadzila najpierw z Dziadkiem , po Jego smierci juz sama pracownie gorseciarska, wiec szyla najpierw gorsety takie piekne, na fizbinach, pozniej biustonosze..interes ten przejela po Babci moja Mama i prowadzila go az do emerytury..aczkowliek przemysl bielizniarczy poszedl tak do przodu i tak maasowo zaczela pojawialc sie piekna bielizna, ze juz pozniej tylko stale klientki korzystaly z Mamy uslug..
..pod weglem Babcia ukryla maszyny do szycia w ilosci ok 18 szt, swietne niemiecke Singery..


..przed wojna w naszym domu znajdowaly sie takze dwie rzeczy, jakich nikt inny w okolicy ni[/b]e mial..dlatego bardzo czesto sporo osob korzystalo z pomocy mojego Dziadka i z goscinnosci naszego domu..

4. jakie 2 rzeczy w naszym domu staly sie prawie ze "dobrem publicznym" w tamtych czasach..?

....jedna z tych rzeczy byl samochod, pierwszy w okolicy, piekny czarny Ford, ktory zarekwirowali niemcy uciekajac przed wojskami radzieckimi. samochod ten sluzyl czesto jako karetka pogotowia, i jako najsybszy sroek transportu w roznych waznych i pilnych sprawach..druga byl telefon, z ktorego korzystali okoliczni mieszkancy w razie potrzeby..
Odpowiedz
#29

LeCaro :
Cytat:O jakie wydarzenie chodzi?
Rydwan - Król kielichów - As kielichów
Czyli coś związanego z podróżą, może ucieczką, może wyjazdem... no w każdym razie działo się to w pośpiechu. Mnogość kielichów pokazuje mi na wydarzenie mające związek z jakimiś rozterkami, trudną sytuacja emocjonalną. Być może Dziadek coś/kogoś gdzieś zawiózł albo sam wyjechał, zakopał coś, pomógł komuś kto był w potrzebie, albo czymś lub kimś się zaopiekował, a być może... wdał się w jakiś związek uczuciowy z inną kobietą? Mogło to mieć też związek z jego pracą...
W jakich okolicznościach się dowiedziałaś?
7 denarów - 5 denarów
Być może sprawa ta miała związek z pieniędzmi, z finansami... Może przy czytaniu testamentu, po śmierci Dziadka?

2.
Jakie 3 glówne biznesy miał Dziadek przed wojną..?
As Mieczy - Król kielichów - 9 kielichów
Jeden był związany z nauką, edukacją, być może z książkami, albo korepetycjami. Drugi z handlem jakimiś zagranicznymi towarami, być może towarami kolonialnymi. Trzeci z upiększaniem, urządzaniem mieszkań (meble, porcelana, materiały, farby itd.).

3.
Jaki biznes miała Babcia?
Słońce - 2 buławy - 5 buław
Co ukryła pod węglem?
Wieża - 9 buław - Paź mieczy
Trudne pytanie... właściwie nie mam zielonego pojęcia Rotfl Pokazały się karty mówiące o tym, że mogło to być coś związanego z handlem z krajami zamorskimi (do czego potrzebne były półprodukty z zagranicy), ale równie dobrze coś związanego z budownictwem, ogrodnictwem, apteka, piekarnia, trafika. A więc co mogła ukryć... jakieś metalowe narzędzia, gilotynki, nożyce, prasy, wagi, miarki, odczynniki chemiczne, specjalistyczne książki...

4.
Jakie 2 rzeczy w naszym domu stały się prawie że "dobrem publicznym" w tamtych czasach..?
Wisielec - 10 buław - Sąd - 4 denary
Co mi przychodzi do głowy: radio, jakiś środek lokomocji bądź narzędzie rolnicze, coś do sprzątania/robienia porządków, piec chlebowy, studnia, piwnica, wędzarnia, książki/gazety, może teleskop?...

Ewka :

Cytat:1. o jaka sytuacje chodzi i w jakich okolicznosciach dowiedzialam sie o tej sprawie..?
6 kielichów Kapłanka 5 buław 4 buław
Według mnie chodzi o jakąś sprawę uczuciową. Możliwe, że dziadek miał romans z kobieta ze swej młodości, o którą kiedyś konkurował albo po prostu potajemnie się spotykał. Mogłyście się o tym dowiedzieć podczas jakiejś uroczystości rodzinnej.

2. jakie 3 glowne biznesy mial Dziadek przed wojna..?
Księżyc As mieczy Cesarzowa
Moje pomysły: zakład krawiecki, sprzedaż odzieży, zakład fryzjerski, gazeta, jakiś biznes związany z negocjacjami, handlem, zakład jubilerski, coś związanego z wodą, pracą nocną.

3. jaki biznes miala Babcia i co takiego ukryla pod weglem..?
4 buław Kapłan
Babcia mogła mieć biznes związany z celebrowaniem, upiększaniem, dekorowaniem. Co ukryła? Może jakieś przybory do szycia, coś metalowego, składającego się z dwóch części. Mogła to być jakaś forma , wzornik.

4. jakie 2 rzeczy w naszym domu staly sie prawie ze "dobrem publicznym" w tamtych czasach..?
Umiarkowanie Mag
Pierwsza rzecz związana z wodą albo wymianą informacji np. telefon. Do głowy przyszedł mi jeszcze rower. Druga rzecz : Coś metalowego, coś do tworzenia, kreowania, może aparat fotograficzny.

Vega :
Cytat:1. Wydarzenie z życia dziadka i okoliczności jego wyjścia na jaw
4 palek-Rycerz monet-3 mieczy
6 mieczy-10 monet-3 palek
Dziadek był nieslubnym dzieckiem lub coś takiego działo się w jego rodzinnym domu, co sprawiło, że został oddany do adopcji. Druga możliwość - dziadek byl wczesniej zonaty, ale stalo sie cos dramatycznego i w koncu ułożył sobie zycie na nowo. Wyszlo to na jaw przy "przeprawie na drugą stronę" (może śmierć lub operacja), gdy trzeba było ustalić kwestie podziału majątku. Inna opcja - rzecz wyszła na jaw gdy któreś z jego dzieci brało ślub.

2. Biznesy dziadka:
Rycerz kielichow-Paz mieczy-Gwiazda
Jeden zwiazany z fotografią bądź oświetleniem, drugi - krawiectwo lub fryzjerstwo meskie, trzeci handel perfumami lub napojami wyskokowymi Uśmiech Ewentualnie produkcja wody mineralnej, wody po goleniu lub wody różnej dla pań Oczko

3. Biznes babci i ukryty skarb w piwnicy:
Wieża-6 monet-Paz kielichow
Może był to notariat lub maszynopisanie, albo lombard Myśli Ukryla maszynę do pisania.

4. Dwie szczególne rzeczy w Waszym domu przed wojną:
Mag-6kielichow-9 mieczy
Coś związanego z nowinkami technicznymi np telefon lub telewizor. Może też coś utrwalajacego wspomnienia czyli aparat fotograficzny.

Bronka :
Cytat:1.Co to było za wydarzenie? Wisielec-Wieża-Sprawiedliwość..Wydaje mi się mogło chodzić o jakiś wypadek, możliwe ze spowodowany zaśnieciem, odurzeniem, pobyt w więzieniu, porwanie/uprowadzenie.. ogólnie potyczki z prawem
Jak się dowiedziałyście...Królowa Denarów, Królowa pucharów, 4 buław...myślę że mogło to mieć miejsce na jakiejs imprezie rodzinnej typu wesele, zaręczyny, chrzciny
2.Biznesy dziadka:
Królowa Mieczy, Wisielec...szwalnia, kowal, firma transportowo-handlowa, gabinet kręgarsko-szamański (hahaha nie wiem czy istnieje coś takiego) albo fryzjerski...pędzenie jakiegoś bimbru albo pijalnia, pub
3 mieczy, 4 denarów...ściąganie długów, pożyczki na procent, lichwiarstwo
As Denarów, Śmierć...zakład pogrzebowy, rzeźnia
3.Biznes babci:
Wisielec, Król Mieczy...podobnie jak dziadek..szwalnia, kręgarstwo, fryzjer, robienie lekarstw, trunków...jeszcze tarot mi się kojarzy albo jakieś inne wróżenie
Co babcia schowała pod węglem? Król buław, 3denarów, 6 buław ...w związku z powyższym mogła to być [color=#FF0000]maszyna do szycia, jakieś maści, jakieś metalowe ostre narzędzia[/color]
4.Rzeczy w waszym domu.. Diabeł, 10 mieczy, królowa denarów...broń, ostre/twarde narzędzia, instrumenty muzyczne..

Perelka :
Cytat:1. 4 kielichy, 6 buław, Sprawiedliwość – musiało to być jakieś traumatyczne wydarzenie i coś skrzętnie ukrywanego, być może był członkiem organizacji podziemnej, walczył w czasie wojny, był przez to więziony. Lub był świadkiem jakiegoś wydarzenia. Może ukrywał osoby zagrożone przez okupantów. W jakich okolicznościach się dowiedziałaś o tym – Śmierć- po jego śmierci, może po pogrzebie.
2. 2 miecze, 9 buław, rycerz kielichów – warsztat samochodowy, firma przewozowa, tartak, zakład meblarski , firma budowlana, drukarnia.
3. XVII Gwiazda, 2 puchary, paź buław – może Twoja Babcia odbierała porody i ukryła sprzęt medyczny.
4. 3 denarów, 3 puchary, 7 denarów– jakaś ciężka maszyna – do szlifowania, obróbki czegoś, maszyna rolnicza, samochód, maszyna do szycia.

Ayla :
Cytat:1. o jaka sytuacje chodzi i w jakich okolicznosciach dowiedzialam sie o tej sprawie..? -Słońce-może miał brata bliźniaka?
w jakich okolicznościach -5 kielichów-może w rozmowie o przeszłości,może ktoś był pod wpływem aloholu
2. jakie 3 glowne biznesy mial Dziadek przed wojna..-Głupiec rycerz pucharów 10 denarów,wypadły 2 puchary koło fortuny-był przewodnikiem,oprowadzał po górach? rycerz pucharów-wysłannik,listonosz,może przejażdżki konne?,10 denarów-jakiś rodzinny interes na wsi?
. jaki biznes miala Babcia i co takiego ukryla pod weglem..?-4 miecze ,rycerz denarów-naprawa czegoś? a ukryła pieniądze?
4. jakie 2 rzeczy w naszym domu staly sie prawie ze "dobrem publicznym" w tamtych czasach..?-Umiarkowanie 9 denarów- studnia i ogród?,winorośl?

Kochani, zwyciazczynia zostaje EWKA gdyz podala przynajmniej jedna wlasciwa odpowiedz na kazde pytanie Hura bardzo sie cieszymy z nowej zwyciezczyni, serdecznie dziekuje wszystkim odwaznym , ktorzy wzieli udzial w tym nielatwym, jak sie okazalo, warsztacie, choc moze pytan bylo jednak zbyt wiele, co sobie zarzucam..
..jestescie wyjatkowe, kochane i nasze forumowe cuda jedyne..ciesze sie, ze jestem w tak doborowym towarzystwie..pozdrawiam i czekamy na kolejny Warsztat autorsta Ewki Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz
#30

Dziękuję za bardzo ciekawy warsztat :happy-sunny: i gratuluję Ewce Uśmiech

vega Kotek
Odpowiedz
#31

vega napisał(a):Dziękuję za bardzo ciekawy warsztat :happy-sunny: i gratuluję Ewce Uśmiech
..dziekuje, ze wzielas udzial, bardzo sie ciesze.. Buziak
Odpowiedz
#32

Poranna ciszo, bardzo dziękujemy za ciekawy warsztat Buźki no no no, ale historia z tym dziadkiem Rotfl
Za Chiny bym nie zgadła, że Wieża, 9 buław i Paź mieczy mogą pokazywać maszyny do szycia Rotfl

Serdecznie gratulacje dla Ewki! Oklaski Czekamy na Twój warsztacik! Ok

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#33

No i nie zdążyłam Beczy tyle się działo Zmęczony gratulację dla Ewki warsztat był naprawdę ciekawy, ale czy nie za dużo pytań? jak tak dalej pójdzie to zabraknie nam pomysłów Rotfl Buźki Poranna_ciszo najmocniej cię przepraszam, mam nadzieję, że następnym razem nic mi nie przeszkodzi w uczestnictwie w warsztacie Prosi Kwiatek Kwiatek Buźki Buźki Buźki Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
#34

..nic sie nie stalo Basiu, aczkolwiek brakowalo nam Ciebie Buźki tak, juz uznalam, ze zbyt duzo pytan zaddajemy w Warsztatach i ze trzeba to jednak ograniczyc.. Luzik
Odpowiedz
#35

poranna_cisza napisał(a):zbyt duzo pytan zaddajemy w Warsztatach i ze trzeba to jednak ograniczyc

To ja już nie będę Beczy

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#36

..oj, LeCaro, nie czuj sie niczemu winna..warsztaty Twoje sa super,po prostu zostanie wiecej historii na potem.. Luzik dziekuje Ci kochanie za udzial, jestes super Buziak
Odpowiedz
#37

Super..Cieszę się ogromnie i dziękuję. Hura
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości