Ogród Joany
#67

I znowu zachwycasz Joano swoim ogrodem. ? Fioletowe kwiatki są przepiękne, gratuluję dobrej ręki do roślin. Przypominasz mi w tym troszkę mojego tatę, który uratuje chyba nawet zwiędłego liścia ? Bodziszek wśród ostatnio przesłanych przez Ciebie tu jest moim ulubieńcem, choć wszystkie są piękne.
Odpowiedz
#68

Pauluniaa1 w tym roku mam ułatwione zadanie, bo czesto pada i właściwie wszystko samo rośnie Uśmiech  
Niestety rosną też chwasty, także bez przerwy pielę Smutny

Kwitną kolejne hortensje, zwykłe i bukietowe. Mam cztery powojniki, teraz zakwitł powojnik  biało- różowy. 

               
Odpowiedz
#69

Zaczynają kwitnąć floksy, uwielbiam ich miodowy zapach. Bardzo długo utrzymują się w wazonie. Pysznogłówka w tym roku wyjątkowo okazale się prezentuje. Groszek pnący trwały co roku pnie się po roślinach dopóki nie przekwitnie. Dalie w różowym kolorze zakwitły jako pierwsze.
Róża o różowych pąkach to moja ulubiona odmiana.

                       
Odpowiedz
#70

Witaj Joanno! Uśmiech  zjawiskowy masz ten ogrod ,jak ty się w tym wszystkim nie pogubisz? Tyle odmian kwiatów,krzewów..głowa mala... Oczko Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#71

O, ja też uwielbiam floksy!  Uśmiech Zawsze kojarzą mi się z wakacjami na wsi...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#72

Izyda, dziękuję bardzo Buziak za słowa pochwały.  Faktycznie jest to czasem trudno ogarnąć, zwłaszcza jak sadzę coś nowego. Dostaję roślinkę pozyskaną w drodze wymiany i okazuje się, że nazwa podana przez osobę która mnie obdarowała jest błędna. Wtedy posiłkuję się wiedzą mojej mamy i internetem. 

Jednorożec LeCaro floksy to kwiaty których zapach towarzyszył mi od dziecka. Babcia uwielbiała je mieć w wazonie. W ogrodzie zawsze były obecne, choć te które sadziła przed laty dawno wymarły. Posadziłam nowe odmiany. Mam do nich ogromny sentyment Uśmiech

Zakwitły pierwsze lilie tygrysie. Zawsze są dla mnie niespodzianką gdy się pojawią, bo cebule sadzę w rabatach dość przypadkowo.

       
Odpowiedz
#73

Kwitną lilie i liliowce. To wyjątkowo udany rok dla tych kwiatów. Niektórymi pąkami cieszę się pierwszy raz bo cebule wsadzone dwa lata temu, dopiero w tym roku zakwitły.

                       
Odpowiedz
#74

Ach, jak dużo pięknych kwiatów tu przybyło od ostatniej mojej wizyty.
Uwielbiam lilie, goździki, floksy...
Odpowiedz
#75

Zakwitły róże białe i różowe o drobnych kwiatach. Lubię te "stare" odmiany bo pięknie pachną i można je prowadzić przy kratkach. Gdy regularnie przycina się pąki które przekwitły, róża kwitnie bardzo długo.

                               
Odpowiedz
#76

Jestem pod wrażeniem tak bujnie zaaranżowanego ogrodu, jest śliczny. Można się zainspirować tym ogrodem.  Oklaski
Odpowiedz
#77

Kwitnie złocień żółty i pomarańczowy, nagietek lekarski , biały złocień pełny i białe margaretki. Czerwona firletka chalcedońska, pomarańczowa nasturcja  i biała jeżówka.

                                   
Odpowiedz
#78

Kwitnie pysznogłówka w czerwonym kolorze i amarantowe floksy. Fioletowy dzwonek i rozwar wielkokwiatowy. Zakwitły różowe tawuły. Krwawnica o drobnych kwiatkach i fioletowa liatra.

                               
Odpowiedz
#79

Rzadko sadzę kwiaty jednoroczne, bazuję na roślinach wieloletnich. W tym roku otrzymałam od zaprzyjaźnionej ogrodniczki siew- cynia liliput.
Odmiana o drobnych kwiatach, jednoroczna. Nasiona od razu wsadziłam do gruntu w maju. Cynie lubią żyzną ziemię i słoneczne stanowisko.
Kwiatki wysiałam na grządkach gdzie uprawiam warzywa. Każda cynia jest inna, wyglądają niezwykle efektownie. 
Na zdjęciach efekt moich starań Uśmiech 

                                               
Odpowiedz
#80

Pysznogłówka - jaki to ma efektowny kwiat! I ten kolor.
Muszę się nim zainteresować bliżej ;--)
Odpowiedz
#81

przecudne te kwiaty Twoje Uśmiech
Odpowiedz
#82

Jak tu kolorowo... byłam tu kilka razy, ale nie ośmieliłam się napisać... jestem pod wrażeniem, to wszystko utrzymać to trzeba mieć serce do tego.  Buźki
To są floksy? A jak byłam mała, to spijałam z nich takie coś, takie słodkie były.. Ale jak pachniały w domu, piękna ozdoba, nieźle smakowały  Zawstydzony Chociaż kwiatków nie próbowałam...  Rotfl
Odpowiedz
#83

Prawdziwa Cesarzowa z Ciebie, Joano - wszystko wokół Ciebie kwitnie i wzrasta! Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#84

Dziękuję  Wam za komplementy Zawstydzony  Jest mi bardzo miło, że zaglądacie do mojego kącika Buziak W tym roku przepięknie kwitnące kwiaty to nie tylko moja zasługa. Pogoda dopisała, wciąż pada, jest wilgotno, nie ma upałów i rośliny czują się wyśmienicie. Za to ja ze zdwojoną energia pielę chwasty. Po paru godzinach buszowania w grządkach, padam z nóg. To pożyteczna forma aktywności - świeże powietrze i wysiłek fizyczny. 

Kwitną kolejne lilie i liliowce. Lilie są trwałe i przepięknie pachną, może nawet zbyt intensywnie jeśli są w bukiecie. Liliowce nie są trwałe, to kwiat jednego dnia. Ja je uwielbiam bo bardzo długo kwitną w sezonie i mają swój urok. Zakwitł kolejny powojnik, ma ciemnofioletowe kwiaty. Fioletowa liatra ma swoich fanów, siadają na niej motyle, udało mi się jednego uchwycić na zdjęciu. Teraz zakwitła jeżówka w fiołkowym kolorze. Gaura ma drobne subtelne kwiatki, teraz kwitnie ta w białym kolorze.

                                       
Odpowiedz
#85

Piękne kwiaty Joanno. Gratuluję.
Odpowiedz
#86

Hortensje w tym roku prezentują się wyjątkowo okazale. To zasługa wilgotnego lata i braku upałów. Gdy miesiące letnie są suche i gorące muszę podlewać hortensje codziennie. Gdy nie mają wilgoci listki są oklapnięte i kwiaty nie tak okazałe.

                               
Odpowiedz
#87

Tfu tfu.. jak to się zawsze mówi  Buziak
Powiem Ci, że tutaj sobie przychodzę i jak popatrzę na nie..to tak lepiej na sercu się robi, dużo energii pięknej zyskuje...piękny kącik...czekam na więcej... Kwiatek
Odpowiedz
#88

Piękny ogród Joano Oczko aż miło się tutaj zagląda. Pozdrawiam serdecznie.

'' Dobrze widzi sie tylko sercem , najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu '' Antoine de Saint-Exupery
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości