Jakie są wasze ulubione / nielubiane karty w tarocie ?
#23

Pewnie masz racje ale ja do 5 mieczy nigdy sie ani przekobam ani jej nie zaakceptuje Uśmiech
Odpowiedz
#24

Dla mnie jedyną jednoznacznie niedobrą, złowróżbną, niebezpieczną karta jest karta 5 mieczy.
[Obrazek: 05.jpg]

Jest to karta wroga, takiego co nie cofnie się przed niczym. Karta otwartej wrogości, nienawiści.
Ja nie widzę żadnych pozytywów w tej karcie.


Moją ulubioną kartą w talii Tarota Waite'a jest kapłanka. To moja strażniczka talii.
[Obrazek: 02.%252520La%252520Suma%252520Sacerdotisa.jpg]

Karta jednoznacznie pozytywna, zawsze dobrze się kojarzy, przynajmniej mnie. Pełni w rozkładach rolę opiekunki.
Bardzo łagodzi obecność "niedobrych" kart. Często pokazuje bezpośrednio moją osobę.
Odpowiedz
#25

Jak tak się zastanawiam, to nie ma karty, której nie lubię, ale której znaczenie nie jest dla mnie jasne. Najwięcej problemu zawsze miałam ze Słońcem i Gwiazdą. Z tą pierwszą ponieważ była dla mnie dość mdła sama w sobie i rzadko pokazywała mi się w odpowiedzi na jakieś pytanie, nie miałam z nią praktyki. Druga zaś zawsze mnie nurtowała, czy pokazuje moje marzenia, czy coś rzeczywistego.
Z Małych Arkan 10 mieczy i 3 mieczy to karty, których wolałam nie wyciągać, ale z drugiej strony ich przekaz był jasny i dzięki nim wiele razy udało mi się uniknąć rozczarowania.
Odpowiedz
#26

Moja ulubiona karta to Kapłanka- zawsze była dla mnie wsparciem, uosobieniem spokoju i panowaniem nad sytuacją.
Nie lubię karty Głupca- zawsze wzbudzała we mnie strach,symbolizowała głupotę, koniec jakieś drogi, a nawet czyjegoś życia.
Odpowiedz
#27

Moim zdaniem, dużo też zależy od konkretnej talii i zobrazowania w niej danej karty.
Ja na przykład nie znoszę trójki mieczy z talii Ludy Lescot, boję się jej, wprost nie mogę na nią patrzeć, choć talię uwielbiam, uważam, że jest przepiękna graficznie i kolorystycznie. Ale przez tę cholerna trójkę, nie używam tej talii w ogóle Smutny

To ta nieszczęsna karta:

[ATTACHMENT NOT FOUND]


a jaka piękna jest na przykład dwójka denarów:

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#28

Sama talia Ludy Lescot wydaje się bardzo ładnie dopracowana. Pierwszy raz się z nią stykam, od razu zapiszę nazwę i poszukam gdzie mogę obejrzeć te karty. Faktycznie za okrutne te 3 miecze. Gdyby tkwiły w piersi dorosłej osoby, to inaczej się to odbiera. Jednak to dzieci, niemowlęta... Przerażająca karta. Żubrówka, troszkę szkoda by talia leżała z powodu jednej karty, ale Cię doskonale rozumiem.
Ja kupiłam Tarot Atlantis, wszystkie karty mi w niej odpowiadają. Najpierw spodobała mi się XVI Wieża, ciekawe ujęcie tematu zagłady. Kupiłam talię, zaczęłam oglądać, II Kapłanka zupełnie nie przypadła mi do gustu. Talia leży, bo zwyczajowo wybieram II Kapłankę na strażnika, a nijak nie mogę się zdecydować.

Tarot Atlantis XVI Wieża

[Obrazek: Major16.jpg]

Tarot Atlantis II Kapłanka

[Obrazek: Major02.jpg]
Odpowiedz
#29

Joanno nie dziwię się bo Kapłanka faktycznie raczej nie zachęca wyglądem Uśmiech
Odpowiedz
#30

Moje ulubione karty:
Śmierć, Sąd i Słońce.
Nie lubiane:
Diabeł, Wierza, Kapłanka

Talia Waite'a
Odpowiedz
#31

Moje ulubione 
Kapłan, rydwan, 2 puchary, mag, 6 pucharów, 6 mieczy, 10 monet, cesarz
Nie lubie
Wieży, 9 mieczy, 5 mieczy, 5 bulaw, 2 monet, 3 puchary (zależy)
Neutralne, ale nie przepadam:
Umiarkowanie, księżyc, glupiec, 8 pucharów, 9 pucharow
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości