Czy nie powinno się wróżyć w niedzielę?
#1

Witam,
Jestem nowa na forum. Przed chwilą się zarejestrowałam, choć nie ukrywam, że podglądałam wątki od jakiegoś czasu.
Być może pytanie, z którym się zwracam, pojawiło się na forum. Jeśli tak, to przepraszam za zawracanie głowy i proszę o linka do odpowiedniego wątku.

Niedawno dowiedziałam się, że nie wolno rozkładać kart Tarota w celu wróżenia w niedzielę. Wiadomość z drugiej ręki: tak powiedziała mojej znajomej osoba, która profesjonalnie zajmuje się wróżeniem z kart (nie tylko z Tarota) - to nie była przysłowiowa Cyganka Uśmiech
Nie wiem dlaczego... Czy to katolicki pogląd, żeby "dzień święty święcić"? Moja bacia nie pozwalała mi robić na drutach w niedzielę, bo to dzień święty. Czy to ma jakieś znaczenie jeśli chodzi o Tarota?
Odpowiedz
#2

Nie pamiętam takiej dyskucji ani konkretnego wątku, chociaże opinie o tym pewnie przewijają się tu i ówdzie na forum. Myślę, że jest to ten sam rodzaj ograniczenia, który na myśli miała babcia. To jest katolicki pogląd. Kościół i tak zabrania zajmowania się wróżeniem w jakiejkolwiek formie, więc w tym wypadku jest to tak samo naganne w niedzielę, jak i w każdy inny dzień.
Odpowiedz
#3

Tak właśnie myślałam.
Być może ta osoba, która to powiedziała, chciała przepędzić wyrzuty sumienia. Nie wiem.
Sobota, w pewnych kręgach, też jest takim świętym dniem Uśmiech
Inne dni tygodnia też mogą zasługiwać na taką uwagę.

Dziękuję za odpowiedź. Uśmiech
Odpowiedz
#4

To nie tak,ze nie wolno .Kazdy Tarocista indywidualnie ustala sobie sam ,w jaki dzień ma rozłozyc karty .Choć jest taka ogólnie niepisana zasada ,ze w niedziele i święta kart się nie powinno rozkładać - tak mnie uczono .Niektórzy będą się kierować zasadą 'Pamiętaj ,aby dzień święty świecić inni ,ze potrzebny jest dla tarocistów rowniez dzień odpoczynku .A jeszcze inni będą mieli na względzie jedno i drugie.Ja w niedziele i święta nie rozkładam kart. Uśmiech
Odpowiedz
#5

Innym zabobonem jest żeby nie wróżyć w piątek.

Hypericum rób wg własnego uznania, bo nie ma żadnych reguł w tej materii, są jakieś nazmyślane przesądy. Nic nie robisz w niedziele, odpoczywasz, dzień święty święcisz, no to nie wróż. A jeżeli w tygodniu nie masz czasu, a w niedziele zajmujesz się swoimi pasjami i hobby, to wróż. Wróżba jest w tobie, rób jak ci podpowiada podświadomość zgodnie z przekonaniami. Nazwa dnia nie ma wpływu na wróżbę, ale na Ciebie.
Odpowiedz
#6

zdaje sie, ze dla katolikow zajmowanie sie takimi sprawami jak wrozenie jest sprzeczne z naukami Kosciola ...
ja rozkladam karty kazdego dnia, kiedy mam na to chec i wene
jak potrzebuje sobie zrobic przerwe, to ja robie
w weekend zazwyczaj anektuje mnie rodzina, poniewaz wtedy mozemy spedzic razem wiecej czasu - to mam go mniej dla siebie, w tym i dla tarota czy innych zainteresowan
Odpowiedz
#7

Eremit napisał(a):Innym zabobonem jest żeby nie wróżyć w piątek.

Hypericum rób wg własnego uznania, bo nie ma żadnych reguł w tej materii, są jakieś nazmyślane przesądy. Nic nie robisz w niedziele, odpoczywasz, dzień święty święcisz, no to nie wróż. A jeżeli w tygodniu nie masz czasu, a w niedziele zajmujesz się swoimi pasjami i hobby, to wróż. Wróżba jest w tobie, rób jak ci podpowiada podświadomość zgodnie z przekonaniami. Nazwa dnia nie ma wpływu na wróżbę, ale na Ciebie.

Ja akurat juz od mlodzienczych lat slyszlam, ze wrozy sie najlepiej w piatki. Wiec widzisz sama ile jest teorii na ten temat. Calkowicie sie podpisuje pod tym co powiedzial Eremit. Ja osobiscie w niedziela czuje sie bardziej zrelaksowana i mam najwiecej czasu na rozkldadanie kart.

PS. zdaje sie , ze to 1.przykazanie "Nie bedziesz mial Bogow cudzych przede mna" . Tak nakazuje kosciol, wedlug religii katolickiej zatem , nie powinno sie wrozyc wogole. Dla mnie Tarot nie jest ani bogiem anie ostateczna wyrocznia. Lubie go i nie zamierzam sie z nim rozstawac. A w niedziele wrozy mi sie bardzo dobrze, nie mam z tym problemu, nigdy nie mialam.
Odpowiedz
#8

Eremit napisał(a):rób jak ci podpowiada podświadomość zgodnie z przekonaniami.

Masz racje Eremit według przekonań i dodam reguł ,które każdy sobie sam ustala i do których ma prawo.Tak jak ze wszystkim. Dla jednych będzie to przesąd i głupota dla drugich prawda najprawdziwsza .Tak jak zapalanie świeczki w celach ochronnych ,oczyszczanie kart ,wybieranie swego strażnika ,czy rozmowa z nim Lol . Kazdy ma do tego prawo. Robi jak mu pasuje i tak jak dla niego będzie najlepiej .Wyśmiewanie sie,czy mówienie ,ze to są "sraty pierdaty" jest niepotrzebne,bo dla wielu z nas to są ważne rzeczy. :thanks:
Odpowiedz
#9

Nie wyśmiewam się z tego, że ktoś nie wróży w jakiś wybrany dzień. Ja kiedyś też nie wróżyłem w niedzielę Oczko

Chodziło mi o to, że niektórzy traktują to jak jakieś WAŻNE PRAWIDŁO, które obowiązuje i nie wolno go łamać, bo Wielka kara będzie za to :evil:
To jest zabobon i nie brakuje takich co go sieją i straszą zemstą Tarota.

Ja teraz nie mam wybranego dnia, w którym nie wróżę. Natomiast czasem żeby odpocząć od tych wszystkich problemów, po prosty nie wróżę kilka dni Nono i już. Ładuje wtedy baterie :mrgreen:
Odpowiedz
#10

miriam napisał(a):
Eremit napisał(a):rób jak ci podpowiada podświadomość zgodnie z przekonaniami.

Masz racje Eremit według przekonań i dodam reguł ,które każdy sobie sam ustala i do których ma prawo.Tak jak ze wszystkim. Dla jednych będzie to przesąd i głupota dla drugich prawda najprawdziwsza .Tak jak zapalanie świeczki w celach ochronnych ,oczyszczanie kart ,wybieranie swego strażnika ,czy rozmowa z nim Lol . Kazdy ma do tego prawo. Robi jak mu pasuje i tak jak dla niego będzie najlepiej .Wyśmiewanie sie,czy mówienie ,ze to są "sraty pierdaty" jest niepotrzebne,bo dla wielu z nas to są ważne rzeczy. :thanks:

w sumie, chodzi o to, zeby dojsc do tego, co dla nas samych jest istotne/potrzebne
wielosc odpowiedzi pokazuje jak duza jest dowolnosc, ograniczenia (wymogi) nakladmy wedle wlasnego uznania
Odpowiedz
#11

Witam, 

Czy to prawda, że kart Tarota nie należy stawiać w niedzielę?

Pozdrawiam i dziękuję
Odpowiedz
#12

Sądzę, ze w tym watku podczytasz jak widzą to inni...
A Ty co tym sadzisz...?

Zachęcam do zapoznania się z zasobami naszych opracowań o tarocie w działach Tarot w praktyce, Tarot w Teorii
i dopiero dopytywać, jeśli czegoś nie ma lub jest niezrozumiałe...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#13

Akurat nie słyszałam o czymś takim, by nie można było wróżyć w niedzielę. Jedynie przy kartach klasycznych wyczytałam na pewnym forum, że wybrane dni tygodnia są bardziej sprzyjające do robienia układów na daną sferę życia bardziej niż pozostałe.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości