#10

Eremit napisał(a):
Gośka napisał(a):A nie możesz po prostu stworzyć swojej talii, musisz poprawiać Waite'a? Przecież on się pewnie w grobie przewraca, że Eremit będzie poprawiał jego talię Shock :? .
A kto mi zabroni Lol
Nikt, tylko że Waite był wybitnym okultystą, posiadał ogromną wiedzę i sam fakt, iż uważasz, że możesz poprawiać kogoś takiego jest nie szanowaniem tradycji. A jak sam piszesz:
Eremit napisał(a):Mozna to jednak zrobić bez popisywania się pseudokreatywnością z uszanowaniem tradycji.

Eremit napisał(a):Talia ma byc moja, jednak chce sie oprzeć na sprawdzonych rozwiązaniach
Eremit napisał(a):zamierzać zastosować najlepsze rozwiązania z różnych talii.
Jeśli tak, to talia będzie Twoja tylko z nazwy, a naprawdę twórców będzie wielu.
Eremit napisał(a):Jednak trzymać będzie w ręku buławę ze stołu, a nie jakąś czarodziejską różdżkę, więc na stole 3 pozostałe atrybuty
Widzę, że w paru taliach zastosowano coś takiego, ja trochę inaczej postrzegam tę kartę. Mag potrafi zapanować nad żywiołami za pomocą swojego umysłu, natomiast buława w dłoni sugeruje, że robi to za pomocą działań fizycznych, wtedy Mag nie jest już Magiem, a Kuglarzem, nie ma również harmonii pomiędzy żywiołami ponieważ jeden jest w użyciu, a pozostałe atrybuty są niewykorzystane.
Eremit napisał(a):Albo sie najara któryś i niby, że po medytacji zen go olśniło, demoluje Tarota oshołom.
Póki co , to Twoje postrzeganie Maga demoluje sens przekazu Waite'a, bo Osho raczej jest z nim zgodny.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości