Sprawiedliwość
#17

Cytat:Aby dojść jak powinno być naprawdę, trzeba dogłębnie znać numerologię i symbolikę kart
Gdyby Waite nie zmienił kolejności, nie przyszło by ci nawet do głowy, by dochodzić do jakiejś prawdy. Jeżeli zamiana kart Tarota była słuszna, a może nawet konieczna, Waite winien napisać grubą księgę tylko na ten temat. Tymczasem nie uzasadnił rzetelnie swojego posunięcia, więc kolejność kart ustalona na przestrzeni wieków zostaje. Taka jest prawda.
Nie dyskutujemy przecież o zamianie np. Wieży i Śmierci, albo innej pary kart, a może też są źle ponumerowane :roll: We Włoszech pechową liczbą jest 17, nie 13, a to jest dawny nr tarotowej Śmierci.
Ja się nie zgadzam na zmiany kolejności kart Tarota bez solidnego uzasadnienia, kolejność się przyjęła, weszła do kanonów i taka prawda obowiązuje Oczko
Pytanie jest: dlaczego teraz ma ktoś uzasadniać dogłębnie powrót do dawnej kolejności, skoro nowa kolejność nie została przekonująco uzasadniona :roll:
Cytat:Znam opinie Hajo, nie chce tu nikogo przekonywać,
Śmiało przekonuj, mnie argumenty przekonują i nie mam problemów ze zmianą stanowiska Rotfl
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości