Aleister Crowley, Thoth Tarot - dyskusja
#1

Zanim zacznę opisywać kolejne Crowleyowskie karty przytoczę cytat z książki autorstwa Lon Milo Duquette pt. "Tarot Thota Klucz do zrozumienia"

..."zachęcam wszystkich do uważnego zgłębiania Tarota Thota i dzieł Crowleya. Wracajcie do nich często, aż rozpadną się Wam w dłoniach.
A gdy już się zniszczą, kupcie sobie nowe. Za każdym razem będzie to inna lektura. to dzieła magiczne. Szanujcie je. Traktujcie jak skarb.
Niechaj podziała na Was ich czar i wynagrodzi wiedzą, dzięki której staniecie się kimś większym, niż byliście dotychczas. "

A teraz drugi cytat z Lona Milo, pod którym podpisuje się i ja, bo Tarot Thota i teorie Crowleya, do tego właśnie prowadzą a ich zrozumienie nie jest proste i ciągle się zmienia - ewoluuje wraz z nami, klucz do jego zrozumienia jest samo - szyfrującym się zamkiem.
Dzisiaj znasz słowa szyfru - jutro musisz szukać nowych...

Oto cytat:
..."myślę, że rzeczywiście mam coś do przekazania w tym zakresie. Tym niemniej, ostrzegam, że moje rozumienie Crowleya, thelemy i Tarota, cały czas ulega zmianie. Tak więc, nawet jeśli moje teorie i opinie prezentują się schludnie, proszę, pamiętajcie o tym, że ciągle je podważam i zmieniam.
Zachęcam Was do tego samego. "

Karty Tarot Thota namalowała przyjaciółka Crowleya, Lady Harris, malarka i tarocistka. Pracowała długo i każdy szczegół omawiała z Crowleyem.
Zachowały się ich listy, nie omieszkam przytoczyć kilka cytatów, omawiając karty, bo dadzą Wam lepsze spojrzenie na symbole w nich zawarte.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości